تغییرات در صدور ویزه سفر شهروندان افغانستان به هند و عربستان

1

صلاح‌الدین ربانی در نشست دیروز مجلس سنا در مورد صدور ویزه برای انجام حج عمره گفت که عربستان به‌دلیل عدم برگشت برخی از متقاضان ویزای حج عمره، این روند را محدود ساخته و برای متقاضیانی که کم‌تر از ۴۰ سال سن داشته باشند، ویزه صادر نمی‌کند.

وزیر خارجه در مورد محدود کردن ویزه از سوی هند نیزگفت، هندوستان نیز به دلیل استفاده اتباع خارجی از پاسپورت‌های افغانی و موجودیت نگرانی‌های امنیتی، ویزه اش را برای شهروندان کشور محدود کرده است.

به گفته‌ی ربانی، هند صدور ویزا برای افغان‌ها را قطع نکرده است اما طرزالعملی برای صدور ویزا در نظر گرفته است. به اساس این طرزالعمل، متقاضیان ویزه باید صورت حساب بانکی داشته باشند و اگر برای تداوی به هند می‌روند باید گزارشی ارائه کنند که بیان‌گر نبود امکان تداوی‌شان در داخل افغانسان باشد.

در حال حاضر به رویت تذکره‌های کاغذی برای شهروندان کشور پاسپورت صادر می‌شود. وجود فساد در ادارات مربوطه باعث شده که اتباع خارجی نیز بتوانند به سادگی تذکره تابعیت افغانستان را اخذ کنند. با این وصف شماری از آگاهان توزیع تذکره الکترونیکی را راه حل این مشکل می‌دانند تا از یک سو شهروندان کشور به سند تابعیت با اعتبار بین‌المللی دست‌یابد، از سوی دیگر دست‌رسی اتباع خارجی را به تذکره تابعیت افغانستان کوتاه کند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. عبدالسليم در

    بعد از سلام بنده تزکره الکترونکى با پاسپورت گرفتم چونکه یگانه آرزوى خانمم که عمره برویم بود توکل به خداوند ج.

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com