تداوم اخراج پناهجویان افغان از ترکیه

0

از آغاز سال روان میلادی تا اکنون، ۲۵هزار پناهجوی افغان از ترکیه اخراج شده اند.

اما سازمان بین‌المللی مهاجرت، در گزارشی که شام چهارشنبه (۱۴ عقرب) نشر شده، گفته است که از آغاز سال روان میلادی تا اوایل همین هفته، ۲۱هزار و ۳۶۴ پناهجوی افغان از ترکیه به کشورشان برگشته اند.

بر اساس آمار وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان ، اکنون حدود ۱۲۰هزار پناهجوی افغان در ترکیه زندگی می‌کنند، در حالی که این وزارت آمار پناهجویان افغان را در ترکیه، سال گذشتۀ میلادی ۱۸۰هزار تن گفته بود.

محمدرضا باهر، معاون سخنگوی وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان میگوید:از اول سال ۲۰۱۹ تا هنوز مهاجرین اخراج شده یک برگه برگشت داوطلبانه در سفارت افغانستان در انقره امضا می‌کنند و مطابق همان برگۀ که اخذ می‌کنند از سفارت، به عنوان یک برگشت‌کننده داوطلبانه در وزارت امور مهاجرین ثبت می‌شود”.

آگاهان امور مهاجرت می‌گویند که ترکیه کوتاه‌ترین راه برای رسیدن به کشورهای اروپایی است که به همین دلیل افغان‌ها بیشتر به ترکیه می‌روند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت گفته است که در جریان ده ماه گذشتۀ میلادی، ۱۵۸۲ پناهجوی افغان از کشورهای اروپایی برگشته اند که از مجموع این رقم ۶۷۰ تن داوطلبانه برگشته و متباقی از کشورهای میزبان اخراج شده اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com