پیگیرد قضایای آزار جنسی در نهادهای دولتی

0

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان می‌گوید که در جریان سه ماه گذشته، هشت قضیه آزار و اذیت جنسی کارمندان زن در نهادهای دولتی مستندسازی شده است.

شبنم صالحی، کمیشنر این کمیسیون روز چهارشنبه (۱۵ عقرب) گفت که سکرتریت ویژه‌ای که از سوی ریاست جمهوری در چوکات کمیسیون مستقل حقوق بشر در رابطه به رسیدگی به آزار و اذیت جنسی زنان ایجاد شده بود، کارش را نهایی کرده است.

خانم صالحی افزود که سه قضیه به گونۀ کامل از سوی کمیسیون حقوق بشر مورد رسیدگی قرار گرفته و عاملان آن “تبدیل و یا منفک” شده اند و همچنان قضایای مستند شده (روز دوشنبۀ هفته آینده) برابر با ۲۰ عقرب به لوی‌سارنوالی فرستاده خواهد شد.

به گفته خانم صالحی، قضایای که مستندسازی شده در سطوح مختلف بوده است.اما به دلیل “محدودیت‌هایی” نتوانسته اند آنگونه که لازم است کارشان را انجام بدهند. او جزییات بیشتری در این مورد ارایه نکرد.

پس از آن که جنرال حبیب‌الله احمدزی، مشاور پیشین رییس جمهور غنی ادعاهای را در مورد آزار و اذیت جنسی زنان در ارگ مطرح کرد، این مساله، واکنش‌های زیادی را برانگیخت.

رییس جمهور غنی به تاریخ ۵ اسد سال جاری خورشیدی سکرتریت ویژه را برای بررسی چگونگی آزار و اذیت جنسی زنان در نهادهای دولتی در چوکات کمیسیون مستقل حقوق بشر ایجاد کرد.

این سکرتریت برای بررسی این ادعاها، سه ماه فرصت داشت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com