برگزاری نخستین جام قهرمانی فوتبال بانوان افغانستان

0

جام قهرمانی فوتیال بانوان افغانستان برای نخستین بار در تاریخ فوتبال کشور با اشتراک ۶ تیم از ولایات و ۲ تیم از مرکز پس از چاشت روز سه شنبه(۱۴عقرب) در استدیوم ورزشی فدراسیون فوتبال افغانستان برگزار شد.

در برنامه افتتاحیه جام قهرمانی فوتبال بانوان افغانستان محمد یوسف کارگر رییس فدراسیون فوتبال، حفیظ الله ولی رحیمی رییس عمومی تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک افغانستان، باور هوتک معاون کمیته ملی المپیک، محمد پاینده اختری رئیس اجراییه کمیته ملی المپیک،مستوره آرزو رییس فدراسیون بتمنتن، دین محمد صافی مشاور فدراسیون فوتبال و ربابه محمدی بانوی معلول که با هنر خود توانسته برای کشورش افتخار آفرین باشد؛ حضور داشتند.

در مراسم آغازین این رقابت ها، آقای ولی رحیمی رییس عمومی تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک کشور با اظهار سپاس از فدراسیون فوتبال افغانستان برای برگزاری این لیگ که برای نخستین بار فرصت را برای بانوان ولایات فراهم ساخته و برای گسترش فوتبال که دوستداشتنی ترین ورزش دنیا است کوشش نمایند.

بانو ربابه محمدی که از مهمان های ویژه این برنامه بود خطاب به بانوان کشور اظهار داشت: من امروز خیلی خیلی خوشحال هستم که درین جا حضور دارم و بانوان کشورم را تشویق میکنم، من با وجود که معلول ام اما از هیچ کوشش دریغ نکرده ام و میخواهیم برای کشورم افتخار آفرینی نمایم و شما هم میتوانید.

در ادامه آقای کارگر ضمن سپاس از اشتراک همه مهمانان از بانو ربابه محمد که برای انگیزه بخشیدن بانوان حضور یافتند تشکر کرد و اظهار داشتند: این جای خرسندی است که امروز بانوان ولایتی ما این فرصت را پیدا کردند که متفاوت تر از گذشته فوتبال را تجربه کنند و طی سالهای آینده شاهد حضور تیم های بیشتر از ولایات کشور با کیفیت بهتر خواهیم بود و امروز یک آغاز است برای بهتر شدن فوتبال بانوان ما.

قابل ذکر است نخستین بازی جام قهرمانی بانوان افغانستان میان تیم های سنگر (کابل) و سرپل انجام شد که با نتیجه ۷-۰ به نفع تیم سنگر به پایان رسید و بازی دوم میان تیم های بامیان و پروان انجام شد که با نتیجه ۵-۰ به نفع بامیان به پایان رسید.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com