تجلیل از سالروز جان باخته گان رویداد سقوط هلیکوپتر در ولایت فراه

0

روز پنجشنبه(۹عقرب) از سالروز جان باخته گان سانحه هلکوپتر سال ۱۳۹۷ در ولایت فراه با حضور داشت محترم مسعود بختور معاون وسرپرست مقام ولایت فراه، محترم داکتر محمد عارف شاه جهان والی اسبق ولایت فراه، محترم محمد کریم اتل منشی ولسی جرگه، وکلای ولسی جرگه، روسای شوراهای ولایتی، مسوولان ارگان های امنیتی و دفاعی، روسای ادارات ملکی، متنفذین اقوام، و هزاران تن از مردم ولایت فراه در صحن مقام ولایت جدید تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم داکتر محمد عارف شاه جهان والی اسبق ولایت فراه، شماری از وکلای ولسی جرگه، روسای شورای های ولایتی و روسای دوایر ملکی و نظامی از کارکرد های فرید بختور رییس اسبق شورای ولایتی فراه و رییس هماهنگی شوراهای ولایتی افغانستان به نیکی یاد کرده و نامبرده را شخصیت دلسوز و وطن پرست عنوان نمودند.

سخنرانان همچنان از وی به عنوان شخصیت ملی یاد کرده افزودند که آقای بختور نه تنها در میان باشنده گان فراه بل در سراسر کشور محبوبیت کسب نموده بود.

در ادامه این مراسم مسعود بختور معاون و سرپرست مقام ولایت فراه و برادر شهید فرید بختور گفت: فرید بختور با مفکوره ملی و آبادی کشور از جمله شخصیت های نایاب در سطح افغانستان بود که با تاسف فراوان در اثر حادثه المناک سانحه هوایی جان به حق سپرد.

وی همچنان افزود: فرید بختور وابسطه به یک قوم و منتطه نبود، بلکه متعلق به تمام اقوام کشور بود، یکی از خواسته های همیشگی شهید بختور این بود که تمام مردم افغانستان بدون در نظر داشت مسایل قومی به عنوان یک ملت زندگی نمایند.

سرپرست مقام ولایت مردم را به اتحاد واتفاق دعوت نموده و این امر را یگانه راه برای آبادی عنوان کرد.

وی از باشنده گان این ولایت خواست تا دست به دست هم داده و با نیروهای امنیتی خود همکاری نموده تا ولایت فراه را از وجود دشمنان مردم و وطن خویش پاک نماییم.

در پایان به خاطر تجلیل از سالروز شهدای سانحه هوایی نهم عقرب و زنده نگهداشتن خاطرات شهید فرید بختور از سوی علی یزدان پرست منشی شورای هماهنگی شورا های ولایتی افغانستان به محترم مسعود بختور برادر شهید فرید بختور لونگی اهدا گردید.

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com