انتخاب هفت عضو کمیته اجراییه فدراسیون فوتبال

0

چهاردهمین کنگره عمومی فدراسیون فوتبال افغانستان با حضور داشت ۳۱ نماینده فدراسیون ولایات کشور پس از ظهر روز پنجشنبه(۹عقرب) در مقر فدراسیون فوتبال افغانستان برگزار شد و ۷ عضو اجراییه آن بر اساس رای نماینده گان فدراسیون های ولایات انتخاب گردید.

این انتخابات که با اشتراک همه رؤسا و نماینده گان فدراسیون های ولایات، در حضور داشت رییس فدراسیون فوتبال افغانستان آقای محمد یوسف کارگر، حفیظ الله ولی رحیمی رییس عمومی تربیت بدنی و المپیک افغانستان، داکتر یونس پوپل سکرتر جنرال کمیته ملی المپیک، مسوولین فدراسیون فوتبال؛ برگزار شد.

در نهایت پس از مشخص شدن کاندیدای پست اعضای اجراییه آقایان حاجی نصیر رحمانی، امان الله فیضی، عبدالحق فیضی، رنگین خان دفتانی، و بانو آرزو رحیمی با بدست آوردن آراء بلند توانستند به عنوان اعضای کمیته اجراییه فدراسیون فوتبال انتخاب شوند و دو عضو دیگر آن مشمول رییس و معاون رییس بر اساس قوانین فیفا جزء اعضای اجراییه خواهند بود.

محمد یوسف کارگر رییس فدراسیون فوتبال افغانستان ضمن خرسندی از برگزاری این کنگره و انتخاب اعضای اجراییه در همچون یک شرایط حساس، انتخاب این بورد اجرایی را دست آورد خوب برای فدراسیون فوتبال افغانستان و پیشبرد برنامه های آن طی سالهای آینده دانست و ابراز امیدواری کرد که با انتخاب این بورد بتوانند روی اساسنامه فدراسیون فوتبال کار آغاز شده و زمینۀ انتخابات آزاد برای ریاست کرسی فدراسیون فوتبال فراهم شود.

آقای رحیمی رییس عمومی تربیت بدنی و کمیته المپیک افغانستان نیز انتخاب اعضای اجراییه فدراسیون فوتبال را به ایشان تبریک گفته و با اظهار خوشی ازینکه یک بانو با رای آزاد نماینده های ولایات کشور توانسته به عنوان عضو اجراییه فدراسیون فوتبال انتخاب شود؛ گفت: برگزاری انتخابات شفاف زمینه ساز خوب برای آینده فوتبال کشور است.

در ادامه فضل محمد شهاب سرپرست سکرتر جنرال و حلیم آقا شیرزاد مسوول کمیته برگزاری مسابقات از فعالیت های فدراسیون فوتبال کشور در یک سال گذشته و از پلان های آینده فدراسیون فوتبال برای نماینده های فدراسیون های ولایات معلومات ارایه نمود.

حضور ولایات در کمیته اجرایوی فدراسیون

این در حالی است که طبق طرح رهبری فدراسیون، پیشنهاد شده بود تا چهار تن از فدراسیون مرکزی و سه تن از ولایات در کمیته اجرایوی انتخاب شوند.

طاهر رئوفی، فاضل شهاب، آرزو رحیمی و یوسف کارگر چهار نفری بودند که فدراسیون در نظر داشته تا شامل کمیته شوند، اما روسای فدراسیون های ولایتی به این ترکیب مخالفت نشان داده و فیصله نمودند تا چهار تن از ولایات و سه تن از فدراسیون در کمیته اجرایوی قرار داشته باشند.

طبق فیصله آرزو رحیمی و کارگر منحیث معاون فدراسیون در کمیته قرار دارند. رئیس نیز عضویت کمیته را دارد اما تا برگزاری انتخابات، بست ریاست خالی خواهد بود.

به گفته آگاهان به این ترتیب ولایات حضور بهتری در کمیته اجرایوی داشته و می توانند نقش مهمتری در تحولات فدراسیون بازی کنند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com