تقدیر از بانو نجوا عالمی برنده جایزه پرانگر کشور سویدن

0

از بانو نجوا عالمی، خبرنگار تلویزیون زن و برنده جایزه پرانگر کشور سویدن، طی محفل با شکوهی در تالار سینما زینب با اشتراک معین مالی و اداری این وزارت ، شماری از روسا و مدافعان حقوق خبرنگاران ،رئیس و کارمندان تلویزیون زن تقدیر بعمل آمد .

در این محفل به نماینده گی از مقام وزارت امور زنان؛ بانو نبیله مصلح، معین مالی واداری این وزارت گفت:” جای مسرت است که امروز یکتن از بانوان افغان توانست جایزه پرانگر کشور سویدن را که به سطح بین المللی است ، بدست آورد. این جایزه حاصل زحمات و مبارزات زنان افغان است که امروز در سطح جهان به همچو افتخاراتی دست یافتن”.

بانو مصلح همچنان علاوه کرد:” با آنکه هم اکنون زنان و دختران افغان با انبوهی مشکلات از تبعیض جنسیتی گرفته تا تغذیه و ده ها مورد دیگر مواجه اند، با آنهم خوشبختانه امروز ما حاصل سرمایه گزاری بالای دختران مبارز خود را در سطوح ملی و بین المللی نظاره گر هستیم که افتخار بزرگی به خانواده تلویزیون زن نصیب شده است “.

آقای مجیب خلوتگر رئیس موسسه نی یا حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان نیز گفت:” افتخار جایزه ای را که بانو عالمی کسب کرده است، به همه ی خانواده مطبوعات افغانستان و هچنان بانوان افغانستان متعلق میباشد و بانو عالمی در شرایطی این جایزه را کسب میکند که در بیشتر از ۷ ولایت کشور خبرنگار بانو نداریم”.

همچنان در این مراسم بانو نجوا عالمی خبرنگار و برنده جایزه جهانی پرانگر سویدن گفت:” من در شرایطی به چنین جایزه دست پیدا کردم که هنوز در کشور مان هزاران مشکل سد راه بانوان قرار دارد و امروز افتخار این را دارم که توانستم این جایزه را به افغانستان، تلویزیون زن و به تمام بانوان این سرزمین کسب نمایم”.

عالمی علاوه کرد:” با بدست آوردن این جایزه من توانستم، چهره حقیقی افغانستان، زنان و مردان این کشور را به جهانیان که همانا صلح دوست بودن است معرفی نمایم و این افتخار بس بزرگیست”.

پرانگر جایزه بین المللی دولت سویدن برای حقوق بشرو دموکراسی است. این جایزه در سال ۲۰۰۴ برای یاد بود از یک دیپلمات به نام ” Per Anger ” که در جریان جنگ جهانی دوم جان باخت، تاسیس شده است. انجمن تاریخ زنده گی سویدن توسط دولت این کشور مامور شده است تا همه ساله این جایزه را به فعالین حقوق بشر اهدا کند.

در اخیر این برنامه به بانو نجوا عالمی خبرنگار تلویزیون زن و مدیر مسؤل این تلویزیون از سوی رهبری وزارت امور زنان با اهدی تحسین نامه ، تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com