واکنش‌ها پیوند به حملۀ تروریستی ننگرهار

0

به شمول ملل متحد و سازمان عفو بین‌الملل، کشورهای امریکا، ایران و پاکستان انفجار دیروز در جریان نماز جمعه در ولسوالی هسکه‌مینه ننگرهاررا تقبح کرده اند.

سازمان عفو بین‌الملل حملۀ بر نمازگزاران در ننگرهار را “جنایت جنگی” عنوان کرده و سازمان ملل متحد خواستار مجازارت “طراحان و عاملان” این رویداد شده است.

جان بس، سفیر ایالات متحده امریکا در کابل، ضمن نکوهش این انفجار، به بازماندگان قربانیان آن ابراز غم‌شریکی کرده است و بس افزوده است: “کشتار نمازگزارانی که به گونۀ صلح آمیز در کنار هم جمع شده بوده اند غیر قابل قبول است و تاکید کرده است که تمامی افغان‌ها حق دارند تا در فضای امن زندگی کرده و با هم عبادت کنند.

وزارت خارجه پاکستان با نشر اعلامیه‌ای، با خانوده‌های قربانیان انفجار ننگرهار ابراز غم شریکی کرده و این کار را یک “عمل زشت تروریستی” دانسته است.

در اعلامیه این وزارت آمده است که پاکستان برای مبارزه با دهشت‌افگنی با حکومت افغانستان همکار است و در این راستا‌ها گام‌های را برداشته است.

وزارت خارجه ایران نیز انفجار ننگرهار در شرق افغانستان را محکوم کرده و هدف قرار دادن غیرنظامیان به ویژه نمازگزاران را یک عمل “وحشیانه” دانسته است.

مقام‌های محلی ولایت ننگرهار ناوقت روز جمعه (۲۶ میزان) اعلام کردند که شمار کشته‌شدگان ناشی از انفجار در یک مسجد در ولایت ننگرهار به ۶۲ نفر رسیده و در این رویداد ۳۶ نفر دیگر زخمی شده اند.

تا اکنون مسوولیت این انفجار را فرد و یا گروهی به عهده نگرفته و طالبان دست داشتن در این انفجار را رد کرده اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com