ادامه ناآرامی ها در ولسوالی اندخوی فاریاب

0

منابع امنیتی در فاریاب ادعا دارندکه، در یک عملیات تصفیوى در ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب، ده قریه از وجود طالبان تصفیه شده و ۲۱ طالب مسلح را کشته و زخمی نموده اند.

عبدالکریم یورش مسوول مطبوعات پولیس فاریاب گفت روز پنجشنبه(۲۵میزان)عملیات تحت نام شاهین ۶۰۷ با تشریک و مساعی نیروهای امنیتی، دفاعی، قوای هوایی، و کوماندو ها در مربوطات ولسوالی های چهار گانه اندخوی، قرمقول، قرغان و خانچار باغ آغاز گردید.

یورش علاوه کرد که در نتیجۀ این عملیات بیش از ۲۰ کیلو متر ساحه در مسیر شاهراه نمبر یک بین ولسوالی اندخوی تا قرمقول که ۱۰ قریه کوچک و بزرگ را در بر مى گیرد از وجود مخالفین مسلح پاک سازی شده است.

او افزود که در جریان نبردها میان دو طرف، ۸ طالب مسلح کشته و ۱۳ تن دیگر شدیدآ زخم برداشته است.

همچنان موصوف خاطر نشان ساخت که در این درگیرى یک سرباز شامل نیروهای عملیات جان باخته و سه تن دیگر زخمى گردیدند.

اماطالبان ضمن رد این ادعاها مى گویند دو تانک منسوبین امنیتى را حریق نموده ۲۳ تن از نیروهای دولتی را کشته و زخمی کردند.

قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان با ارسال خبرنامه اى این سخنان یورش را رد نموده مى گوید که، حمله نیروهای دولت را در منطقه دهیکچی خانه عقب زدند، دو تانک این نیروها را تخریب نموده و ۸ سرباز کوماندو، پولیس و اربکی را کشتند، ۹ تن را مجروح ساختند و به طالبان تلفات وارد نگردیده است.

یک فرمانده ارشد طالبان در اندخوی گفت که در جریان جنگ دو طالب زخم برداشته است، اما یک طالب دیگر می گوید که شش همکار شان کشته و زخمی شدند.

در همین حال یک منبع معتبر دولتی که نخواست نامش گرفته شود  گفت که نیروهای شامل عملیات به دلیل فشار بی حد و نرسیدن طیاره، از ساحات تصفیه شده دوباره به اندخوی عقب نشینی کردند دو سرباز جان باخته، ۸ تن مجروح و یک تانک حریق شده است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com