حمایت وزارت خارجۀ آمریکا از شمارش آرای بایومتریک ‌شده

0

الیس ویلز، معاون وزارت خارجۀ ایالات متحدۀ آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی می‌گوید که از تصمیم کمیسیون‌های انتخابات مبنی بر شمارش آرای بایومتریک‌شده استقبال می‌کند و پشتی‌بانی خود را از استقلالیت روند انتخابات اعلام می‌کند.

خانم ویلز در یک نشست با مسئولان رسانه‌ها امروز در کابل از مسئولان کمیسیون‌های انتخاباتی می‌خواهد با نشروپخش آمار دقیق و درست اعتماد مردم را نسبت به انتخابات افزایش دهند. او تأکید می‌کند که نتایج دقیق بهتر از اعلام زودهنگام نتیجۀ انتخابات است.

معاون وزارت خارجۀ آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی می‌گوید، جامعۀ جهانی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان انتظار دارد در روند انتخابات قاعدۀ بازی را رعایت کنند و پیش از اعلام نتایج از سوی کمیسیون‌های انتخاباتی، پیش‌داوری نکنند.

او در این نشست می‌گوید که آنان و مردم افغانستان از حکومت افغانستان انتظار دارند تا از کمک‌های مالی کشورهای کمک‌کننده برای ایجاد تسهیلات عمومی، عدالت و فرصت‌های اقتصادی استفاده شود.

خانم ویلز می‌گوید که در نشست‌هایش با محمداشرف غنی، عبدالله عبدلله، مسئولان کمیسیون‌های انتخاباتی و ناظران گفته است که انتظار دارند شفافیت در انتخابات تأمین شود. به گفتۀ او، در این دیدار به رهبران حکومت افغانستان گفته است که افغانستان برای مبارزه با فساد و نیرومندی حکومت نیاز به فعالیت‌های بیشتری دارد.

معاون وزارت خارجۀ آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی می‌افزاید، حکومت افغانستان در گام بعدی روند صلح را بررسی کند و از راه‌حلی سیاسی برای ختم خشونت کار گیرد.

او از برگزاری نشست حمایت‌کننده‌گان مالی در سال ۲۰۲۰ خبر می‌دهد و می‌گوید، برای اشتراک‌کننده‌گان این نشست راهکارهای حکومت افغانستان در زمینۀ مبارزه با فساد ارزنده است.

خانم ویلز می‌گوید، حکومت، شهروندان افغانستان، بزرگان، موسسه‌های خصوصی و بزرگان قومی و فعالان مدنی همه با هم باید برای آوردن صلح باهم همکاری کنند و نشان دهند که آنان از فرصت‌های به وجودآمده برای یک راه‌حل سیاسی می‌توانند بیشترین استفاده را بکنند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com