تجاوز گروهی بر یک دختر ۱۵ ساله در بامیان

0

مسئولان ریاست امور زنان و کمیسیون ساحه‌یی حقوق بشر در بامیان از تجاوز گروهی سه مرد بر یک دختر ۱۵ ساله در این ولایت خبر می‌دهند.

عزیزه احمدی، مدیر حقوق ریاست امور زنان بامیان به سلام‌وطندار می‌گوید، این دختر جوان حدود ۱۰ روز پیش در مرکز ولسوالی یکاولنگ، در یک دواخانه مورد تجاوز جنسی گروهی قرار گرفته است

به گفتۀ او، یکی از عاملان این رویداد توسط پولیس بازداشت‌ شده و دو تن دیگر‌ فراری‌اند. خانم احمدی می‌افزاید که این دختر در حال حاضر در خانۀ حمایتی زنان در این ولایت به سر می‌برد.

جواد دادگر، رئیس دفتر ساحه‌یی کمیسیون مستقل حقوق بشر در بامیان، مسئولان فرماندهی پولیس، دادستانی و دیگر نهادهای مسئول در این ولایت را در رسیده‌گی به پرونده‌های مرتبط به خشونت علیه زنان به کُندکاری متهم می‌کند.

او می‌گوید، تا هنگامی که این کمیسیون به این نهادها مکتوب نفرستد، این نهادها برای پیگیری رویدادهای خشونت‌آمیز علیه زنان اقدام نمی‌کنند. آقای دادگر، خواهان بازداشت عاملان تجاوزهای جنسی در این ولایت است.

به گفتۀ مسئولان ریاست امور زنان و دفتر ساحه‌یی کمیسیون مستقل حقوق بشر در بامیان، ماه گذشته ۴ رویداد خودکشی زنان و یک رویداد تجاوز جنسی گروهی بر یک زن در این نهادها ثبت‌ شده، اما هنوز پرونده‌های این قضیه‌ها از سوی پولیس و دادستانی بامیان بررسی نشده است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com