کوتاهی مسئولان سرحدی نیمروز در مبارزه با مواد مخدر

0

سید ولی سلطان، والی نیمروز نیروهای مرزی این ولایت را به کوتاهی در امر جلوگیری از قاچاق کالاها و مواد مخدر متهم می‌کند و می‌گوید، کم‌کاری این نیروها دیگر قابل تحمل نیست.

والی نیمروز هشدار می‌دهد که اگر گزارشی از قاچاق در مرزهای این ولایت به او برسد، نیروهای سرحدی را به دادستانی معرفی خواهد کرد.

والی نیمروز از کم‌کاری پولیس مبارزه با مواد مخدر در این ولایت نیز انتقاد می‌کند و می‌گوید، پرچون فروشان مواد مخدر در نیمروز افزایش یافته است.

نعمت‌الله صدیقی، عضو شورای ولایتی نیمروز نیز از قاچاق مواد مخدر در مرزهای این ولایت ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید، مرز باز با ایران و کمبود نیروی سرحدی، سبب ترانزیت مواد مخدر در این ولایت شده است.

این عضو شورای ولایتی نیمروز نیز کم‌کاری نیروهای سرحدی و همکاری شماری از این نیروها با قاچاقبران مواد مخدر را تأیید می‌کند.

یکی از مسئولان نیروهای مرزی در نیمروز که نخواست از او نام برده شود می‌گوید، نیمروز بیش از ۲۳۰ کیلومتر با ایران مرز مشترک دارد که در بیشتر بخش‌های این مرز، اصلن پاسگاهی نیست.

به گفتۀ او، با شمار کم نیرو نمی‌توان از تمام مرز مشترک با ایران نظارت کرد.

احسان احسان، مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس نیمروز می‌گوید، در چهار ماه گذشته ۱۵۵ تن در پیوند به ۱۶۴ قضیۀ قاچاق بازداشت شده‌اند که نشان دهندۀ تلاش این اداره در زمینۀ مبارزه با قاچاق مواد مخدر است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com