بسته شدن قنسولگیری افغانستان در پشاور

0

سفارت افغانستان دراسلام آباد قنسلگری این کشور را در پشاور بست.

دریک اعلامیه سفارت افغانستان دراسلام آباد آمده‌است که نیروهای پاکستانی در پشاور باردیگر وارد مارکیت افغان‌ها که ملکیت قنسلگری در آن شهر است، وارد شدهاند و پرچم کشور را پایین در آورده‌اند.

سفارت افغانستان در اسلام‌آباد روز جمعه ۱۱ اکتوبر (۱۹ میزان) با نشر اعلامیه‌ای گفته است آنان پس از آن دروازه قنسولگیری این کشور در پشاور را بسته کردند که پولیس پاکستان شب گذشته برای دومین بار بیرق افغانستان را از ساختمان “افغان مارکیت” پایین کرده است.

به گفته مقامات کشور این کار توسط پولیس پاکستان بدون این که آنان را در جریان بگذارند صورت گرفته و این اقدام پولیس پاکستان را “خلاف اصول دیپلوماتیک و همسایۀ‌داری خوب” عنوان شده است.

وزارت خارجه نیز اعلام کرده است که صد‌ها پولیس ایالت خیبر پختونخواه پاکستان بدون اطلاع به سفارت کشور در اسلام‌آباد به نمایندگی قنسلی این کشور در پشاور هجوم برده و برای مدتی ساختمان “افغان مارکیت” را در محاصره گرفته اند.

در اعلامیه این وزارت آمده است که پولیس پاکستان با “بی‌احترامی کامل بیرق ملی افغانستان و تابلوی نصب شدۀ بر فراز ساختمان افغان مارکیت را پایین کرده اند.”

این وزارت افزوده است: “دولت جمهوری اسلامی افغانستان اقدام غیر مسوولانه پولیس خیبر پښتونخوا و اهانت به بیرق ملی افغانستان را محکوم نموده و مراتب اعتراض شدید خویش را نسبت به این اقدام و نیز عدم پاسخگویی جانب پاکستان در رابطه به این قضیه، ابراز می دارد”.

سفارت افغانستان در پاکستان می‌گوید که ساختمان افغان مارکیت از ملکیت‌های حکومت افغانستان در پشاور است و برخی مقام‌های حکومتی پاکستان در همکاری پولیس این کشور از مدتی بدین سو در تلاش غضب جایداد افغانستان اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com