ادامه کار هیئت لوی سارنوالی در مورد کشته شدن ۴ برادر در ننگرهار

0

با گذشت حدود یک ماه از کشته شدن چهار برادر در ننگرهار تا کنون پهلوهای پنهان این رویداد روشن نشده اما حالا لوی سارنوالی از آشکار شدن سرنخ هایی در نتیجۀ بررسی‌های هیئت تعیین شده از سوی حکومت سخن می‌زند.

جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی می‌گوید که بررسی‌های هیئت تعیین شده نشان می‌دهند که در این قضیه تخطی هایی صورت گرفته که از سوی یک هیئت تحقیق ویژه بررسی خواهد شد.

پس از آنکه تصویرهایی از کشته شدن این چهار برادر در عملیات نیروهای امنیت ملی در شبکه های اجتماعی پخش شد واکنش هایی را برانگیخت.

رئیس جمهور غنی دستور رسیدگی به این قضیه را داد و در واکنش به این رویداد استعفای معصوم ستانکزی را از مقام ریاست عمومی امنیت ملی پذیرفت.

اکنون لوی سارنوالی می‌گوید بررسی‌های نخستین در این باره پایان یافته و یک کمیتۀ مشترک امنیت ملی و ادارۀ لوی سارنوالی روی یافته‌های این هیئت حقیقت یاب تحقیقات شان را آغاز کرده اند. رسولی می‌گوید نتایج این بررسی ها هفتۀ آینده معلوم خواهد شد.

با این همه خانواده و بسته گان این چهار برادر ننگرهاری می‌گویند دوبار هیئت موظف این رویداد را بررسی کرده است اما تا کنون از نتایج این بررسی‌ها چیزی نمی‌دانند.

محمد صابر مامای این چهار جوان ننگرهاری می‌گوید: خواست ما از حکومت این است که مجرمین را محاکمه کند از آنان تحقیق شود که جرم این جوانان چه بود؟ نه طالب و نه هم داعش بودند این را نمی‌دانیم که آیا این قضیه جنبه شخصی داشت یا در نتیجه پلان حکومتی رخ داد.

این خانواده می‌گوید خواستار عدالت هستند و نتایج بررسی‌های هیئت باید با آنان در میان گذاشته شود.

به تاریخ سیزدهم ماه سنبله چهار برادر در یک عملیات نیروهای قطعه ۰۲ در ناحیۀ چهارم شهر جلال آباد کشته شدند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com