تجلیل از هنرمندان و سینماگران کشور

0

دوشنبه ۱ میزان۱۳۹۸

محمدعلم ایزدیار نایب اول مشرانوجرگه روز یکشنبه ۳۱سنبله در دفتر کاری خویش طی نشستی از کارکرد های مثمر شماری از هنرمندان و سینماگران کشور تمجید نمود.

در این نشست بانو صحرا کریمی رییس افغان فلم ، ولی تلاش و همایون پاییز ضمن ابراز خرسندی از حمایت معنوی مجلس سنای کشور از سینما و سینماگران افغانستان به برخی از محدودیت و کاستی ها اشاره نموده افزودند: با وجود این مشکلات اداره افغان فلم و سینماگران با احساس کشور توانسته اند موفقیت هایی در سطح ملی و بین المللی داشته باشند و شماری از فیلم های ساخته فلم سازان افغانستان به جشنواره های مهم جهانی راه یابند و جوایزی به دست آورند.

ایشان برگذاری فلم های سینمایی را در کابل برای بار نخست به مناسبت صدمین سال استقلال کشور از ابتکارات این اداره عنوان کرده و هدف از تدویر این جشنواره را انکشاف صنعت سینما و شکوفایی هنر سینما در کشور دانستند.

در اخیر این دیدار، نایب اول مجلس سنا از تلاش های سینماگران موفق و رهبری جدید افغان فلم در جهت بهبود سینمای کشور تمجید نموده ، ضمن تفویض تقدیر نامه های مجلس سنا به شماری از مسوولین افغان فلم و سینماگران کشور حمایت همه جانبه خود و مجلس سنا را از ایشان اعلان نمود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com