امضا تفاهم‌نامه تسلیم دهی پلی‌کلینیک “دوستی افغانستان-اندونیزیا”

0

شنبه ۳۰سنبله۱۳۹۸

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور روز گذشته طی نشستی تفام‌نامه تسلیم دهی پلی‌کلینیک “دوستی افغانستان-اندونیزیا” را با داکتر عارف الرحمن سفیر کشور اندونیزیا در کابل، امضا کرد.

این پلی‌کلینک به کمک مالی کشور اندونیزیا در سه طبقه به گونه اساسی و معیاری مجهز با تمام وسایل طبی پیشرفته ساخته شده است.

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور به نمانیده‌گی از مردم افغانستان از دولت اندونیزیا برای ساخت این مرکز صحی تشکری نموده گفت:” ایجاد این مرکز صحی یک نیاز مبرم برای باشنده‌گان این محل به شمار می‌رفت که امروز خوش‌بختانه ما شاهد تکمیل کار و تسلیم گیری آن استیم.”

وزیر صحت عامه کشور هم‌چنان تاکید نمود که ایجاد این مرکز صحی وزارت صحت عامه را در راستای افزایش میزان دسترسی مردم به خدمات صحی با کیفیت و کاهش مرگ و میر مادران و نوزادان که یکی از اهداف عمده این وزارت می‌باشد کمک می‌کند.

از سوی هم، داکتر عارف الرحمن سفیر کشور اندونیزیا از ساخت این مرکز صحی در کابل ابراز خرسندی کرده تصریح نمود: ایجاد این پلی‌کلینیک نمادی از دوستی میان این دو کشور می‌باشد و امیدوارم که هر طفلی که در این مرکز صحی تولد می‌شود در آینده یک رهبر توامند در این کشور مبدل شود.

او هم‌چنان تاکید نمود که این مرکز حدود پنج هزار تن را تحت پوشش خدمات صحی قرار می‌دهد

این پلی‌کلینیک در ساحه احمد شاه بابا مینه ناحیه دوازدهم شهر کابل ساخته شده است و دارای بخش‌های داخله، نسایی ولادی، اطفال و صحت روانی می‌باشد. هزینه عرضه خدمات صحی این بخش‌ها از سوی وزارت صحت عامه پرداخت می‌گردد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com