کرزی:اشرف غنی خاین ملی است

0

پنجشنبه ۲۸ سنبله ۱۳۹۸

حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور از امریکا خواستار از سرگیری مذاکرات صلح امریکا با طالبان شد.

کرزی امروز پنج شنبه در یک نشست خبری گفت که مردم از لغو مذاکرات صلح ناراحت اند و خواهان شروع دوباره این مذاکرات هستند اما این بار به صورت بین الافغانی آن.

کرزی همچنان می افزاید صلح در افغانستان تنها در صورتی ممکن است که امریکا در قبال افغانستان صادقانه عمل کند و یا هم نیروهایش را از افغانستان بیرون کند.

در همین حال رییس جمهور پیشین از طالبان نیز می خواهد تا مذاکرات را با افغان ها آغاز کند و بعد از توافق بین الافغانی به میز مذاکره با خارجی ها بنشینند و باید درک کنند که با خروج امریکایی ها نمی توانند به قدرت برسند.

در عین حال، آقای کرزی، اشرف غنی را عامل افزایش جنگ و نا امنی در کشور نمود و در بخشی از صحبت هایش از حکومت افغانستان و طالبان از بهر اعلام کردن تعداد تلفات گفت: “رییس جمهور غنی نیز از اعلام کشتن یک هزار طالب برای خوشنود ساختن خارجی ها بشرمد.”
همچنان، آقای کرزی برای اولین بار اقرار نمود که سرنوشت ملت در انتخابات سال ۲۰۱۴، توسط جان کری تعین شد.

همچنان آقای کرزی رییس جمهور پیشین با انتقاد خیلی تند، اشرف غنی را به خیانت ملی متهم نمود.

رییس جمهور پیشین،حکومت وحدت ملی را متهم نمود که طبق فرمایش پاکستان، نخست به آن کشور اجازه حصار کشی در امتداد مرز دیورند را داد.

موصوف حضور والی ننگرهار و وزیر ترانسپورت در کنار عمران خان نخست وزیر پاکستان و رسمیت بخشیدن به مرز تورخم به عنوان مرز رسمی میان دو کشور را خیانت ملی و نابخشودنی دانست.

در آخیر حامد کرزی از چین و روسیه درخواست کرد تا در صورت بی میلی امریکا در آغاز مذاکرات بین الافغانی، ابتکار عمل را به دست بگیرند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com