هشدار گروه تروریستی داعش به امریکا

0

چهارشنبه ۲۷سنبله۱۳۹۸

مقام‌های امریکایی میگویند روز دوشنبه(۲۵ سنبله) در یک نوار صوتی ۳۰ دقیقه ای که به ابوبکر البغدادی، رهبر منزوی شدۀ گروه دولت اسلامی (داعش) نسبت داده شده است، گفته شده است که ایالات متحده “اکنون در حال غرق شدن در لجن‌زار” عراق و افغانستان بوده و واشنگتن توان کمک با متحدین اش در منطقه و جهان ندارد.

در این نوار به جنگ جاری داعش نیز اشاره شده و گفته شده است که ایالات متحده در مالی و نایجریا نیز “به زانو در آمده است و بیش از این نمی‌تواند به جز سخن ها و تعهدات میان تهی به شرکااش، کاردیگری انجام دهد “.

در این نوار از حامیان داعش خواسته شده است تا برای آزادی افرادی نیز تلاش کنند که در جریان سقوط آخرین سنگر مستحکم این گروه در سوریه زندانی شده اند.

در صورت تایید، این نخستین پیام البغدادی ۴۸ ساله از ماه اپریل به اینسو خواهد بود.

عدم تمایل بغدادی برای ظاهر شدن در انظار عامه، گمانه زنی های را به میان آورده که ممکن او مرده و یا هم کشته شده باشد. اما مقامات ایالات متحده همواره می‌گویند که او زنده است و در مناطق دور افتاده سوریه یا عراق پنهان شده است.

این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شود که بربنیاد یک گزارش پسین سازمان ملل متحد در حدود ۴۰۰۰ جنگجوی خارجی در تلاش فعالیت زیر پرچم داعش در افغانستان اند.

شماری از تحلیلگران به این باور اند که پس از شکست داعش در سوریه و عراق، احتمالاً افغانستان پایگاه جدید برای جنگجویان آن گروه خواهد بود.

پیش از این سید اسحاق گیلانی؛رهبر حزب نهضت همبستگی ملی افغانستان گفته است: تمویل گروه داعش در ولایت ها شمالی از جمله جوزجان و سر پل توسط استخبارات امارات متحده عربی و پاکستان انجام می گیرد. این کشورها جهت تجهیز و آموزش تخریبی به اعضای داعش در افغانستان از اتباع مسلکی خود استفاده می کنند و شمار زیادی از قوماندانان داعش در جوزجان و سرپل از اتباع امارات متحده عربی می باشند که به دنبال راه اندازی جنگ مذهبی در افغانستان استند.

همچنان با توجه به گزارش سازمان استخبارات مرکزی امریکا CIA عربستان سعودی نیز در کنار امارات متحده عربی بزرگترین تمویل کنندگان گروپ های دهشت افگن مانند داعش و طالبان در افغانستان می باشند.

http://zaranjnews.com/news/34026

حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان نیز در یک مصاحبه خبری با تلویزیون الجزیره ایالات متحده امریکا را به همکاری با داعش در افغانستان متهم کرد و گفت که امریکا به این گروه اجازه داده است تا در افغانستان رشد کند.

همچنان ضمیر کابلوف، نمایندۀ خاص روسیه برای افغانستان، گفته است که در حدود ۱۰ هزار تندرو گروه دولت اسلامی یا داعش در افغانستان حضور دارند و شمار آنان در این کشور جنگ زده رو به افزایش است.

نمایندۀ خاص روسیه برای افغانستان ادعا کرده است که گویا هلیکوپتر های بدون نشان وعلامت تندروان گروه داعش را که با تجهیزات نظامی غربی مجهز اند به افغانستان انتقال می دهد.

گروه داعش که در اواخر سال ۲۰۱۴ در شرق افغانستان به ویژه ولایت ننگرهار حضور یافت، تا کنون مسوولیت شمار زیاد حملات مرگبار بر قوای امنیتی و غیرنظامیان افغان را پذیرفته است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com