کشته شدن ۴تن از اعضای کلیدی طالبان در ولایت فاریاب

0

دوشنبه ۲۵سنبله۱۳۹۸

منابع امنیتی در شمال کشورمی گویند که، در دو حمله هوایی در دو منطقه ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب ۱۶ طالب به شمول چهار فرمانده و یک مشاور پاکستانی کشته شدند.

جگرن محمد حنیف رضایی مسوول مطبوعات قول اردوی ۲۰۹ شاهین می گوید که، در نتیجه عملیات نیروهای دفاعی کشور با محوریت کوماندو ها در قریه دونگ قلعه ولسوالی گرزیوان که دیشب صورت گرفت ۷ تن از طالبان به شمول سه سرگروپ محلی این گروه بنام های حقیار، داملاحمیدالله و ملاعمری کشته شده ۱۲ تن دیگر زخمی گردیدند.

رضایی همچنان افزود که، ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه ظهر دیروز یک حمله هوایی دیگر از سوی قوای هوایی، در منطقه درِه شاخ ولسوالی گرزیوان بر یک مرکز تربیوی طالبان انجام‌شد در نتیجه آن یک مربی پاکستانی بنام مُستعار حنظله و یک مربی هلمندی این گروه، بنام ملا امان الله همراه با ۷ تن از افراد تحت تعلیم شان کشته شدند و ۱۲ تن دیگر دیگر به شمول دو فرد کلیدی آنها بنام های قاری سُنَّتُ الله وملا رحمت نیز شدیداً زخمی شدند.

یک مسوول ارشد طالبان با تائید این رویداد گفت:نیروهای خارجی با کوماندو ها ساعت ۹:۴۰ دیشب در دونگ قلعه چاپه زدند دو طالب کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند و یک دکاندار به اثر شلیک خارجی ها کشته شده است.

وی علاوه نمود که آنها منطقه را ماینگذاری کرده بودند چندین انفجار صورت گرفت تلفات زیاد به افراد دولتی و حامیان خارجی شان نیز وارد شده است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com