پاکستان مقصر شکست مذاکرات صلح

0

یکشنبه ۲۴سنبله۱۳۹۸

رسانه های پاکستانی روز جمعه به نقل از عمران خان نخست وزیر پاکستان در مصاحبه با شبکه روسی ”راشا تودی” عنوان کردند که مشارکت با آمریکا در جنگ علیه تروریسم، خسارت زیادی بر پاکستان تحمیل کرد با این وجود مقصر شناختن اسلام آباد برای شکست واشنگتن در افغانستان ناعادلانه است.

هم‌زمان با توقف مذاکرات صلح امریکا با طالبان،عمران خان، نخست وزیر پاکستان گفته است که انتظار دارد توقف مذاکرات امریکا با طالبان موقتی باشد.

نخست وزیر، پاکستان در این مورد بیان داشته است: “نمی دانم لغو گفت‌وکوها موقت یا دایمی است اما آرزو میکنم که به صورت موقت باشد چون مردم افغانستان صلح می خواهند.”

همچنان، نخست وزیر پاکستان تأکید کرده است که امریکا در افغانستان جنگ در برابر یک ملت را پیش می‌برد و به گفته او نباید واشنگتن، اسلام آباد را در شکست خود ملامت ببیند.

در این مصاحبه آمده است که نخست وزیر پاکستان همچنان بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان پس از توافق سیاسی تاکید می‌ورزد.

نخست وزیر پاکستان افزوده است: “آمریکایی ها باید از افغانستان بیرون شوند و ترامپ میخواهد این کار را بکند اما چگونگی خروج مهم است توافق سیاسی قبل از خروج باید همه جانبه باشد و آمریکایی ها نباید قبل از عملی شدن توافق سیاسی از افغانستان بیرون نشوند.”

به‌دنبال لغو گفتگوهای صلح با طالبان از سوی دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا، به گزارش منابعی از کاخ سفید، رییس‌جمهور ترمپ به ادارات ایالات متحده امریکا هدایت داده که حملات بالای گروه طالبان در افغانستان تشدید یابد و اجازه بیرون رفتن سران گروه طالبان از قطر به اساس خواست امریکا تا مدت نامعلوم توسط دولت قطر سلب شود.

این منابع می‌گویند در این هدایت همچنین آمده که پاکستان تحت فشار قرار گیرد تا از حمایت گروه طالبان دست بردارد یا منتظر تدابیر جدید ایالات متحده امریکا باشد. به همین منظور، به لوی درستیز ایالات متحده امریکا گفته شده تا آماد‌گی حمله بالای برخی از مناطق پاکستان را داشته باشد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com