کسب سهمیه شنای پارا المپیک ۲۰۲۰ توکیو

0

شنبه ۲۳سنبله۱۳۹۸

عباس کریمی جواز حضور در پارا المپیک ۲۰۲۰ توکیو را گرفت.

عباس کریمی قهرمان شنای معلولین افغان موفق شد که در شنای۵۰ متر پروانه در دهمین دوره مسابقات قهرمانی آب بازی معلولین جهان منعقده لندن در میان ۷۳ کشور شرکت کننده در مکان ششم جهان قرار بگیرد و جواز حضور به بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیوی جاپان را کسب کند.

عباس کریمی که ٢١ سال عمر دارد، هفت سال قبل به ورزش شنا رو اورد.

او با این موفقیت تبدیل به نخستین شناگر تاریخ معلولین کشور شد که به این رویداد بزرگ ورزشی راه یافته است.

کریمی در این مسابقات به عنوان ورزشکار مستقل (Independent Athlete) شرکت کرده است.

عباس در رقابت های های المپیک سال ٢٠٢٠ در توکیو منحیث عضو تیم معلولین مهاجر شرکت میکند ولی نمیتواند منحیث عضو تیم معلولین امریکا در این رقابت شرکت کند چون هنوز شهروند امریکا نشده است.

موصوف سه سال قبل به ایالات متحدۀ امریکا رفت و حال در ایالت اوریگن زندگی میکند.

این شناور افغان در کشور ترکیه نیز توانسته بود تا مؤفق به اخذ مدال های زیادی شود، حتی که رجب طیب اردغان، رئیس جمهور ترکیه، به او پیشنهاد کرده بود تا شهروند ترکیه شود و بنام آنکشور در رقابت های شنا جهان شرکت کند.

عباس کریمی پیش از این در ۱۶حمل۱۳۹۸ در مسابقات جهانی آب بازی معلولان در امریکاایالت اندیاناپلیس در مسابقات کرال پشت به مقام اول دست یافته بود.

این شناگر، در رقابت‌های کسب سهمیۀ شنای معلولان جهان و در چهار بخش -شنای آزاد ۵۰ متر، ۱۰۰ متر و همچنان ۵۰ متر پروانه و کرال پشت، موفق شد ۴ مدال نقرۀ این رقابت‌ها را، به‌دست بیاورد.

عباس کریمی با ابراز تاسف میگوید که کمیته المپیک افغانستان تاکنون حتی از شماری از دست آوردهایش مطلع نیست و کاری هم برای پیشرفت و کمک به او انجام نداده است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com