صدیقی : طالبان از قطر دستور کشتار می‌گیرند

0

پس از اعلام امریکا مبنی بر لغو گفت‌وگوهای صلح با طالبان، امروز یکشنبه ۸ سپتامبر ارگ ریاست جمهوری افغانستان از این تصمیم امریکا استقبال کرده و اعلام که خشونت طالبان علیه افغان‌ها مانع پروسه صلح می‌شود.

صدیق صدیقی سخنگوی ارگ در یک نشست خبری در کابل گفت، مردم افغانستان هیچ‌گاه، صلح مبهم و ناقص را که منجر به ختم جنگ نشود، نخواهند پذیرفت.

سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان حضور رهبران طالبان در قطر را «ماه عسل» عنوان کرده و گفت، این پروسه نیز باید ختم شود.

صدیقی افزود، رهبران طالبان از قطر دستور کشتار افغان‌ها را به جنگجویان خود در افغانستان می‌دهند. صدیقی گفت: «روند مذاکرات در قطر و نتیجه آن ناقص بود. ما در دور دوم گفت‌وگوها نیز نگرانی خود را از این پروسه ناقص با امریکا شریک کردیم.»

ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز با نشر اعلامیه‌ای نوشت: مردم و دولت افغانستان خواستار صلح پایدار و با عزت بوده و به تمام تلاش‌ها به هدف رسیدن به صلح متعهد است. اما، مانع اصلی در پروسه جاری صلح، ادامه خشونت‌ها و جنگ جاری طالبان علیه افغان‌ها، می‌باشد.

در ادامه این اعلامیه آمده است: ما همواره تاکید کرده‌ایم که صلح واقعی زمانی تامین شده می‌تواند که طالبان کشتن افغان‌ها را متوقف سازند، آتش‌بس را بپذیرند و به گفت‌گوهای رو در رو، با دولت افغانستان حاضر گردند.

ارگ نوشته است که دولت افغانستان متعهد است، در آینده با ایالات متحده امریکا و متحدین دیگر برای تامین صلح دائمی و با عزت، مشترکاً کار کند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com