تلاش نیروهای حکومتی برای پاکسازی ولسوالی اناره دره فراه از وجود طالبان

0

مقام‌های ولایت فراه در غرب افغانستان شنبه ۷ سپتامبر از سقوط ولسوالی «اناردره» این ولایت به دست طالبان خبر دادند.

محب‌الله محب، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فراه به «خبرنامه» گفته است: «در پی حمله گروه طالبان، نیروهای امنیتی از ولسوالی اناردره عقب‌نشینی کرده و در دو کیلومتری این ولسوالی با نیروهای ارتش یک‌جا شده‌اند».

محب دلیل عقب‌نشینی نیروهای امنیتی را کمبود پرسونل و مهمات آن‌ها عنوان کرد و افزود، فعلاً عملیات پاکسازی این ولسوالی راه‌اندازی شده است.

سخنگوی پولیس فراه اضافه کرد: «دقایقی قبل ۴۰۰ تن از نیروهای ریاست امنیت ملی وارد ولایت فراه شده و با آمدن این‌ها عملیات گسترده برای سرکوب طالبان در ولایت فراه راه‌اندازی خواهد شد».

به گفته او، اکنون وضعیت شهر فراه عادی و در کنترول نیروهای امنیتی قرار دارد، عملیات‌های پاکسازی در روستاها و حومه‌های شهر جریان دارد و طالبان از حومه‌های این شهر نیز عقب زده شده است.

محب تاکید کرد، در درگیری‌های روز گذشته در شهر فراه، دو سرباز پولیس ملی کشته و هشت نفر دیگر به شمول چهار سرباز و چهار غیرنظامی زخمی شدند.

قابل یادآوری است که جنگجویان طالبان بامداد جمعه ۶ سپتامبر بالای شهر فراه حمله تهاجمی کردند، مرکز جلب وجذب ارتش را تصرف و تا نزدیکی فرماندهی پولیس ولایت فراه پیش‌روی نمودند، اما این حمله با تلفات گسترده طالبان، عقب زده شد

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com