عدم امکان برگزاری انتخابات در پنج ولسوالی فراه

0

محب‌الله محب، سخنگوی پولیس فراه به رسانه ها گفت: متاسفانه به دلیل گراف بالای نا امنی در پنج ولسوالی فراه، در روز انتخابات این روند برگزار نخواهد شد و مردم آن ولسوالی‌ها برای رای دهی باید به مرکز ولایت بیایند.

او در صحبت‌های خود ولسوالی‌های بالابلوک، خاکسفید، گلستان، پشتکوه و شیبکوه را به عنوان مناطق سرخ امنیتی در روز انتخابات یاد می‌کند.

وی در ادامه تصریح می‌کند مشکل اساسی، کمبود نیرو و تجهیزات است که همه روزه به مرکز کشور گزارش و درخواستش داده می‌شود اما کمتر نتیجه داده است.

محب می‌گوید در این میان قرار شده برای کمک به قوای پولیس، سلاح‌های سنگین همچون دهشکه ارسال شود و ۲۰ عراده تانک هاموی هم در مسیر ولایت فراه قرار دارد.

در حالی پولیس از عدم برگزاری انتخابات در پنج ولسوالی خبر می‌دهد که شماری از منابع خبرگزاری جمهور می‌گویند در چهار ولسوالی دیگر و مرکز شهر فراه هم اوضاع رو به راهی وجود ندارد.

آنان در گزارش خود گفته‌اند طالبان علنا در داخل شهر به سر می‌برند و در حال حاضر فعالیت‌های شبانه دارند اما این فعالیت‌ها در روز انتخابات می‌تواند مشکل سازی‌های بزرگی بکند.

همچنین خبر داده شده طالبان به آن دسته از مردمی که تمایل دارند در رای دهی شرکت کنند، اجازه رفتن به پای صندوق‌های رای را نمی‌دهند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com