حمله طالبان به شهر پلخمری ولایت بغلان

0

یکشنبه ۱۰سنبله۱۳۹۸

طالبان مسلح صبح امروز یکشنبه، ۱۰ سنبله بر بخش هایی از شهر پلخمری ولایت بغلان حمله کردند و جنگجویان این گروه تا “یک کیلومتری” ساختمان ولایت رسیده اند.

یک روز پس از درگیری‌ها در شهر کندز، جنگجویا طالبان حوالی ساعت ۲:۰۰ شب گذشته از دو استقامت بر شهر پلخمری حمله کرده و درگیری در این شهر میان نظامیان افغان و گروه طالبان ادامه دارد.

صفدر محسنی، رییس شورای ولایتی بغلان میگوید که هم اکنون جنگ شدید میان جنگجویان طالبان، نیروهای خیزش مردمی و نظامیان افغان در داخل شهر جریان دارد.

آقای محسنی افزود: “تا اکنون نیروه‌ها به این ولایت فرستاده نشده و وعده داده اند که نیروها در راه اند، اگر نیروهای تازه نفس به برای مقابله با طالبان نرسند فاجعه کلان در این ولایت اتفاق خواهد افتاد”.

از سوی صاحب زاده غفوری ولسوال دوشی ولایت بغلان می‌گوید که هنوز هم در منطقه کیله‌گی این ولایت جنگ بین نیروهای امنیتی و طالبان مسلح جریان دارد.

اما وزارت داخله می‌گوید که حملات طالبان در حومۀ شهر پلخمری توسط نظامیان افغان دفع شده و جنگجویان این گروه در محاصره نیروهای امنیتی قرار دارند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله گزارش‌های مبنی بر احتمال سقوط این شهر به دست طالبان را رد کرد و افزود که نیروهای ویژه پولیس به این ولایت فرستاده شده است و “تلاش این است که آنها (طالبان) به زودترین فرصت از بین بروند”.

گروه طالبان ادعا کرده اند که جنگجویان این گروه از شب گذشته تا اکنون بخش‌های شهر پلخمری را تصرف کرده و اکنون جنگ در نزدیکی ساختمان ولایت جریان دارد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان می‌گوید که دوسرکه مزار، حوزه سوم، قلعه زمان خیل و ساحه بند برق پلخمری در کنترول این گروه قرار دارد. اما وزارت داخله افغانستان این ادعای طالبان را رد می‌کند.

این در حالی است که طالبان روز گذشته از چندین استقامت بر شهر کندز در همجوای بغلان حمله کرده و یک بخشی از این شهر را برای چندین ساعت در اختیار شان گرفته اند.

وزارت امور داخله از کشته شدن ۲۰ نیروی امنیتی و پنج غیرنظامی و زخمی شدن ۸۵ تن دیگر به شمول نظامیان درجنگ کندز، خبر می‌دهد.

خبرنامه می‌افزاید که درنتیجۀ عملیات نیروهای امنیتی در بخش‌های ازشهر کندز، روستای زاخیل، منطقه‌های علی خیل، کاسانی، خاکنی و قهوه خانه به گونۀ کامل پاک‌سازی شده‌اند و وضعیت به حالت عادی برگشته است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com