پلان حملۀ بر محفل عروسی کابل توسط طالبان و شبکه حقانی

0

منبعی در ریاست امنیت ملی افغانستان می‌گوید که بررسی‌های ابتدایی این ریاست نشان می‌دهد که حمله مرگبار کابل توسط طالبان و در تبانی با شبکه حقانی انجام شده است.

حملۀ کننده انتحاری حوالی ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه شب گذشته مواد همراهش را در یک محفل عروسی در مربوطات حوزه ششم امنیتی شهر کابل منفجر ساخت که تا اکنون۶۳ تن کشته شده و ۱۸۲ تن دیگر زخمی شده اند.

این منبع در امنیت ملی که از ذکر نامش در گزارش خودداری کرد، روز یک‌شنبه ۱۸ اگست (۲۷ اسد) گفت که در این انفجار از موادی کار گرفته شده که در انحصار و ملکیت دولت‌ها است.

او گفت: تیم تحقیقاتی ما که مواد انفجاری را لابراتوار کردند و موادی که در حمله استفاده شده، به تمام قراین این را برای ما نشان می‌دهد که کار طالبان در تبانی با شبکه حقانی است.

به گفته این منبع، اطلاعات اوپراتیفی امنیت ملی افغانستان نیز نشان می‌دهد که در کنار طالبان و شبکه حقانی، دست استخبارات منطقه در پشت این حمله است. تا اکنون مسوولیت این حمله را هیچ گروهی به عهده نگرفته است.

سخنگویان گروه طالبان با نکوهش این حمله، این حمله را وحشیانه و ظالمانه خوانده و گفته اند که هدف قرار دادن زنان و کودکان هیچ توجیه و جواز ندارد.

طالبان  به طور معمول حملات بر مردم و مراکز مذهبی را بر عهده داعش می گذارند و  گروپ نام نهاد داعش با قبول مسولیت حمله طالبان را از زیر بار کشته شدن کودکان و زنان راحت می گردانند

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com