انفجار ماین کنار جاده در بلخ

0

حوالی ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح روز یک‌شنبه ۲۷ اسد در نتیجۀ برخورد یک موتر نوع “سراچه” با ماین کنار جاده در ولسوالی دولت آباد این ولایت، یازده غیرنظامی کشته اند.

مقام‌های محلی ولایت بلخ می‌گوید که زنان و کودکان نیز شامل قربانیان این رویداد استند.

محمد یوسف، ولسوال دولت‌آباد ولایت بلخ گفت: “موتر سراچه که از روستای حیاتان ولسوالی دولت‌آباد به مزارشریف میرفت در این مسیر با یک ماین برخورد کرده و همه مسافرین‌که در داخل موتر سراچه بودند کشته شده و در میان قربانیان این رویداد، ۲مرد، ۴زن و ۵ کودک شامل اند.

درهمین حال پولیس بلخ با تایید این رویداد میگوید که این ماین توسط گروه “طالبان جاسازی” شده بود.

عادل شاه عادل، سخنگوی پولیس بلخ نیز گفت:امروز یک عراده موتر سراچه شخصی که در آن همه غیرنظامیان بودند در مسیر ولسوالی دولت‌آباد، قربانی ماین کنار جاده شده که این ماین توسط طالبان جاسازی شده بود.

گروه طالبان تا اکنون در این مورد چیزی نگفته اند.

همچنان روز گذشته نیز قوماندانی قطعه عملیاتی (۸۸۸) پولیس ولایت بلخ طی عملیات در قریه نوشهرعلیزی ولسوالی چمتال ولایت بلخ یک عراده موتر رنجر مملو از مواد انفجاریه ویک عراده موتر سایکل را از منزل ملانبی ترابی بدست آورنده اند.

قرار اطلاع استخباراتی طالبان پلان داشتند از این رنجر در‌ ۲۸ اسد (روز استرداد استقلال کشور )توسط افراد مشخص در شهر مزارشریف انفجار وانتحار نمایند.

رنجر نامبرده توسط تیم انجینری قطعه ۸۸۸ در ساحه تخریب واز بین برده شد.

در جریان هفته گذشته ولسوالی دولت‌آباد ولایت بلخ شاهد درگیری‌ها میان دولت و گروه طالبان بوده و این درگیری‌ هنوز هم در بخش‌های این ولسوالی ادامه دارد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com