راهیابی تیم رباتیک دختران به مسابقات اروپا

0

۲۵اسد۱۳۹۸

تیم رباتیک دختران توحید هرات مدال افتخار نوزدهمین مسابقه جهانی WARC چین را کسب و راه را برای اشتراک شان در مسابقات رباتیک اروپا باز کردند.

محمود رضایی، مسوول موسسات توحید و خانه رباتیک افغانستان میگوید که تیم وی در مسابقات جهانی در شهر “چانگ کینگ” چین که با حضور ۱۱۳ تیم رباتیک از کشورهای مختلف جهان برگزار شده بود، با کسب مدال افتخار و امتیاز مثبت مجوز حضور در مسابقات بین‌المللی WRO 2019 مجارستان را به دست آورده است.

سه دانش‌آموز دختر از ولایت هرات، نمایندگان افغانستان در مسابقات جهانی رباتیک در کشور چین در بخش خردسالان شهرهای هوشمند (Smart Cities Junior) بودند.

آقای رضایی گفت که این دختران در مسابقات رباتیک جهانی که در ماه نوامبر امسال در هنگری برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد.

به گفتۀ وی، تیم افغانستان در مسابقات چین با یک ربات هوشمند که می‌تواند رنگ‌ها را تشخیص دهد و اشیا را جابجا کند، اشتراک کرده بودند.

آقای رضایی افزود که دختران تیم خانه رباتیک با برنامه نویسی بر روی این ربات تلاش می‌کنند تا معیارهای مشخص شده در مسابقات جهانی رباتیک را روی یک سطح هوشمند، انجام دهند.

قرار است در مسابقات جهانی رباتیک در کشور مجارستان نزدیک به یکصد تیم، از کشورهای مختلف جهان اشتراک کنند و توانایی‌های رباتیک دانش‌آموران را به نمایش بگذارند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com