خلیلزاد در راه واشنگتن برای مشورۀ گام‌های بعدی صلح

0

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده در امور مصالحه افغانستان، بحث‌های تخنیکی روی جزییات توافقنامه دوجانبه ایالات متحده و طالبان را مفید خوانده است.

آقای خلیلزاد با ختم هشتمین دور مذاکرات با طالبان در توییترش گفته است که در حال بازگشت به واشنگتن است تا در مورد گام‌های بعدی صلح مشوره کند.

این دور مذاکرات بین ایالات متحده و طالبان که بتاریخ ۳ اگست آغاز شده بود به پایان رسید. طی چند روز گذشته، دو طرف روی جزئیات تخنیکی تمرکز کردند و بحث های مفید داشتند. من در حال بازگشت به واشنگتن دی سی برای مشورت در مورد گام های بعدی استم.

هشتمین دور مذاکرات میان نمایندگان ایالات متحده و طالبان در ۳ اگست آغاز شد و بامداد دوشنبه ۱۲ اگست پایان یافت. طالبان نیز این دور مذاکرات را مفید خوانده و گفته اند که هیات‌های دو طرف توافق کردند تا در مورد گام‌های آینده با رهبری خویش مشوره کنند.

در حالی که احتمال دارد ایالات متحده و گروه طالبان توافقنامه‌ای را پس از عید قربان امضا کنند؛ اما هنوز متن نهایی آن در اختیار حکومت افغانستان قرار نگرفته است.

از سویی هم، جزییات توافق امریکا و طالبان تا اکنون رسانه‌یی نشده است؛ اما خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، آتش‌بس و گفتگوی مستقیم میان حکومت و طالبان، از موارد عمدۀ هشت دور گفتگوهای هیات ایالات متحده‌ با نمایندگان طالبان بوده است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com