رئیس جمهور:مردم افغانستان صلح ملی می‌خواهند

0

۲۰ اسد۱۳۹۸

آیندۀ افغانستان در داخل افغانستان، از سوی افغان ها در هر گوشه و کنار این وطن تعیین می شود. خواستار مذاکرات با طالبان بدون ‌قید و شرط اما “صلح با قید و شرط” با این گروه استیم.

رئیس جمهور غنی امروز پس از ادای نماز عید قربان در جمعی از مقام‌ها و شخصیت‌های افغان در ارگ ریاست جمهوری تاکید کرد که انتخابات باید برگزار شود و یک حکومت با صلاحیت و قوی در مورد صلح افغانستان تصمیم بگیرد و صلح به آینده افغانستان بستگی دارد و باید در صلح مساوات هر افغان با افغان دیگر تامین شود.

رئیس جمهور غنی افزود که مذاکرات بی قید و شرط اما صلح مشروط است و مردم افغانستان صلح ملی می‌خواهند نه سمتی و حزبی.

او در این پیام عیدی خود به مردم اطمینان داد که صلح در افغانستان آمدنی است و افزود که آینده افغان‌ها در کشورهای دیگر نه، بل در داخل کشور تعیین خواهد شد.

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور افزود که تمامی افغان‌ها صلح با غزت می‌خواهند؛ اما صلحی را نمی‌خواهند که بار دیگر به “وطن و مهاجر” شوند.

صلحی که اکثریت مطلق افغانان می‌خواهند با مذاکراتی که دولت افغانستان در آن حضور داشته باشد.

غنی افزود: “ما به گذشته بر نمی‌گردیم، به پیش می‌رویم،”زمان آن گذشته که دختران افغان شلاق می‌خوردند و کودکان از مکتب محروم می‌شدند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که پیش از این زلمی خلیلزاد، نمایندهٔ ایالات متحده در امور مصالحه افغانستان از احتمال رسیدن به یک توافق نهایی با نمایندگان طالبان خبر داده بود.

حکومت افغانستان نیز از آغاز احتمالی گفتگوهای “بین‌الافغانی” خبر داده و وزارت دولت در امور صلح افغانستان گفته بود که برای پیشبرد گفتگوهای مستقیم با گروه طالبان، ترکیب هیات مذاکره‌کنندۀ حکومت با طالبان نهایی شده است.

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com