اختلاف و جنگ نیروهای عربستان و امارات در یمن

0

وزارت خارجه یمن شنبه ۱۰ اوت شورای انتقالی جنوبی در عدن را به دست زدن به کودتا علیه دولت نام نهاد منصور هادی متهم کرد.

محمد الحضرمی، وزیر خارجه یمن در توئیتی بر حساب کاربری این وزارت‌خانه بر شبکه اجتماعی توئیتر نوشت:« چیزی که در عدن، پایتخت موقت یمن توسط شورای انتقالی جنوبی در حال روی دادن است، کودتایی علیه موسسه‌های دولت تحت حمایت عربستان و شورای عرب است.

از سویی دیگر وزارت کشور دولت یمن روز جمعه غیرنظامیان ساکن شهر عدن را به ماندن در منازلشان و دوری جستن از صحنه‌های درگیری میان نیروهای دستگاه‌های امنیتی و نظامی وابسته به دولت نام نهاد یمن با عناصر شورای انتقالی جنوبی در عدن، پایتخت موقت یمن دعوت کرد.

امارات متحده عربی حامی جداییی طلبان جنوب یمن روز شنبه پیش از این از تمامی طرف‌های درگیر در عدن پایتخت موقت یمن خواست تا به منظور حفظ امنیت و جان غیرنظامیان یمنی در اسرع وقت درگیری را متوقف و به تنش‌های مسلحانه در این شهر پایان دهند.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات خواستار توقف اقدامات مسلحانه در شهر عدن در جنوب یمن شد.

در همین راستا آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد و دبیرخانه اتحادیه عرب نیز خواهان پایان دادن به درگیری‌ها در بندر عدن یمن شدند.

درگیری‌های مسلحانه از چند روز پیش میان نیروهای دولت تحت حمایت عربستان به ریاست عبدربه منصور هادی و عناصر شورای انتقالی جنوبی وابسته به امارات متحده عربی در شهر عدن جنوب آغاز شده با ادامه به مناطق اطراف مقر گارد ریاست جمهوری این کشور تنها طی شبانه روز گذشته باعث کشته شدن بیش از ۳۰ نفر شده است.

عدن پایتخت موقت دولت یمن است و در کنترل نیروهایی تحت حمایت سعودی بود که توسط نیروهای تحت حمایت امارات اشغال شد است.

دبیرکل سازمان ملل متحد از طرف‌های درگیر خواسته است تا در مذاکرات برای پایان دادن به خشونت‌ها شرکت کنند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com