آموزش انتحاری به کودکان در جوزجان توسط طالبان

0

مقام های ولایت جوزجان در شمال افغانستان جمعه ۹ آگست اعلام کردند، گروه طالبان برخی از افراد را در این ولایت برای انجام حملات انتحاری تربیه می کند.

مولوی شمس‌الدین، ولسوال مردیان ولایت جوزجان گفت، در این اواخر شماری از طالبان که مجهز با جنگ افزارهای سبک و سنگین اند، در روستای جنگل اریغ این ولسوالی جابجا شده‌اند و شماری از افراد را برای انجام حملات انتحاری تربیه می‌کند.

مولوی شمس الدین افزود، طالبان افراد خود را از ولایت‌های فاریاب ، بلخ و سرپل برای مقابله با نیروهای امنیتی به این ولسوالی فرا خوانده‌اند و در حال حاضر تمامی راه‌های منتهی به شهر و روستاها از سوی این گروه مسدود‌اند.

برخی از باشندگان ولایت جوزجان مدعی اند، در پی بی‌توجهی حکومت، وضعیت امنیتی ولسوالی‌های جوزجان نگران کننده است و با ادامۀ این وضعیت، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این ولایت ناممکن خواهد بود.

به گفتۀ آنان، در این اواخر طالبان در ولسوالی مردیان دست به آموزش افراد انتحاری زده‌اند و هم‌چنان از میان جوانان و کودکان سربازگیری می‌کنند.

عبدالواحد وجدان، فرمانده پولیس ولایت جوزجان با تایید این خبر گفته است، طالبان در ولسوالی مردیان این ولایت دست به تربیه افراد انتحاری می‌زنند.

فرمانده پولیس ولایت جوزجان علاوه کرد، آنان به‌ زودی عملیاتی را به هدف سرکوب طالبان راه‌اندازی خواهند کرد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com