آغاز کار اعمار شاهراه هرات – چشت

0

۱۷اسد۱۳۹۸

روز چهارشنبه ۱۶اسد۱۳۹۸کارساخت بخش اول شاهراه هرات – چشت به درازای ۳۵ کیلومتر؛ پس از سالها انتظار و بارها اعتراض باشندگان این ولایت آغازشد.

یما یاری وزیرترانسپورت(حمل و نقل) کشور در مراسم گشایش این برنامه گفت که شاهراه هرات – چشت به درازای ۱۵۵ کیلومتر با هزینه ی ۹۲ میلیون یورو قرضه ی درازمدت کشور ایتالیا ساخته و قیرریزی خواهد شد.

به گفته ی آقای یاری؛ این بخش از پروژه تا دوسال دیگر تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

با این حال اما برخی باشندگان هرات میگویند که آغاز کارساخت این شاهراه کارزارتبلیغات انتخاباتی بیش نیست و دولت اراده ی برای ساخت و آسفالت این شاهراه ندارد.

قراربود کارساخت این شاهراه پس از وعده های مکرر؛ حدود یکسال پیش آغاز شود اما آغاز نشدن آن سبب شد که باشندگان ولسوالی های شرق هرات چندین بار دست به تجمعات اعتراضی زده و سرانجام کمیسیونی برای دادخواهی ساخت این سرک تشکیل دهند.

کمیسیون دادخواهی برای سرک هرات – چشت متشکل از بزرگان ولسوالی های شرق این ولایت ضمن نشست و گفتگو با رییس جمهورغنی تلاش کردند تا به وعده خلافی های حکومت نقطه ی پایان بگذارند اما کار ساخت این سرک همچنان به تعویق افتاد تا اینکه امروز با رنگ و بوی انتخاباتی آغاز شد.

باشندگان هرات بویژه ولسوالی های شرق هرات با آنکه از آغاز کار ساخت این شاهراه ابراز خرسندی میکنند اما نگران به درازا کشیده شدن زمان ساخت آن بوده میگویند که انتظار دارند تا کار ساخت این شاهراه مانند کار ساخت سد سلما سالها طول نکشد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com