وقوع انفجار در غرب شهر کابل

0

۱۶اسد۱۳۹۸

حوالی ساعت ۹:۳۰ پیش از چاشت امروزچهارشنبه، ۱۶ اسد یک انفجار در مربوطات حوزه ششم امنیتی شهر کابل رخ داد.

وزارت داخله، این رویداد را تائید کرده و می‌افزاید که این انفجار ناشی از یک موتر بم بوده که آمریت قراول حوزه ششم امنیتی در در ساحه گولایی دواخانه شهر کابل را آماج قرار داده است.

نصرت رحیمی افزوده که تا اکنون نوعیت این انفجار مشخص نشده و جزییات آن بعدأ با رسانه‌ها شریک خواهد شد.

پس از این انفجار امبلانس‌های زیادی به محل رویداد رسیده و در حال حاضر مصروف انتقال قربانیان این رویداد اند.

در همین حال، داکتر وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت ،می‌گوید که در دقایق نخستین این رویداد ۵۰ زخمی که زنان نیز شامل آن می‌باشند توسط کابل امبولانس به شفاخانه های استقلال و علی آباد منتقل شده اند.

این انفجار تلفات نیز در پی دارد؛ اما مقام‌های امنیتی و وزارت صحت عامه افغانستان در مورد شمار کشته‌شدگان این رویداد چیزی نگفته اند.

روز گذشته نیز یک ماین مقناطیسی موتر حامل کارمندان معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله را در ساحه ناحیه یازدهم شهر کابل هدف قرار داد که باعث کشته شدن پنج تن و زخمی شدن هفت تن دیگر گردید.

تاکنون فرد و یا گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

این در حالی است که هشتمن دور گفتگوهای صلح میان امریکا و طالبان در جریان است و روز گذشته زلمی خلیل‌زاد نمایندۀ ویژه آمریکا برای صلح افغانستان در صفحۀ تویتر اش نگاشته است، « به ادامه پیشرفت‌های عالی هفته گذشته در کابل، چند روز اخیر را در دوحه با تمرکز روی موضوعات باقی مانده در تکمیل توافق بالقوه با طالبان، که زمینه خروج مشروط عساکر را فراهم خواهد ساخت صرف نموده ام. ما پیشرفت عالی داشته ایم.»

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان نیز اخیراً فرمان آزادی نزدیک به ۹۰۰ طالب را از زندان های کشور صادر کرده است.

رییس جمهور رویکرد حکومت‌اش در قبال رهایی زندانیان طالب از بند، دفاع کرده آن را برای ایجاد فضای اعتماد در راستای گفتگوهای صلح مهم خواند.

اما او احتمال برگشت این جنگجویان را به میدان نبرد رد نکرد و گفت: شاید یک اندازه خطر باشد؛ اما من یقین دارم که اکثریت آنها سفیران صلح شوند، نه دوام جنگ و این ضرور است که ما فضای اعتماد را ایجاد کنیم.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com