آوازخوانی یک دختر ناتوتان جسمی هنرمند

0

رُبابه محمدی، دختری‌که به علت ناتوانی دستان و پاهایش، با دهانش نقاشی می‌کند، به آوازخوانی آغاز کرده‌است. وی روز جمعه (۲۸سرطان) نخستین برنامأ آوازخوانیاش را با پشتیبانی یک گروأ خودجوش موسیقی، در کابل اجرا کرد.

رُبابه می‌گوید که هم‌چون نقاشی، می‌خواهد با موسیقی نیز صدای مردم، به ویژه صدای زنان افغانستان را بازتاب دهد.

او در این باره گفت: «یک برنامۀ فرهنگی را خودم برگزار کرده‌ام؛ این برنامه، متفاوت‌تر از برنامه‌‎های دیگر است که این بار، من به‌گونۀ زنده اجرا می‌کنم. شروع به تمرین موسیقی هم کرده‌ام و می‌خواهم موسیقی را هم دنبال بکنم.»

رُبابه، چهارسال است می‌کوشد تا با نقاشی‌های شگرفش، نهفته‌های دلش و گوشه‌یی از توانایی‌هایش را بازتاب دهد: «من هرچه را دوست داشته باشم، می‌خواهم دنبال کنم. بر علاوۀ نقاشی، پس از این من می‌خواهم صدای مردم افغانستان باشم. آهنگ‌هایی را که من می‌خوانم بیشتر دربارۀ افغانستان و زن است و من می‌خواهم صدای زنان باشم.»

حمید هجران، آهنگ‌سازی‌که با رُبایه هم‌کاری دارد می‌گوید رُبابه از توانایی‌های فوق‌العاده‌یی برخوردار است و استعداد آوازخوانی را نیز در وجود او می‌بیند: رُبابه، یک بانوی بسیار قوی، یک‌ الگوی بسیار قوی برای مردم افغانستان است. هیچ وقت، معلولیت جسمی، معلولیت ذهنی نیست.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com