رییس جمهور غنی: پست‌های دولتی میراثی نیست

0

رئیس‌جمهور غنی، پس از سفرش به کندهار، صبح روز جمعه (۱۴ سرطان) با هیأت همراهش به منظور بررسی چگونگی اوضاع عمومی و امنیتی به زابل رفت.

آقای غنی در نشست امنیتی که با حضور والی و مسئولان امنیتی زابل در لوای اردوی ملی برگزار شد، به مسئولان امنیتی این ولایت هدایت داده که فرماندهی‌های پولیس ولسوالی‌ها را ارزیابی کرده و آن شمار منسوبانی را که از چندین سال بدین‌سو به حیث فرماندهان ولسوالی‌ها وظیفه اجرا کرده‌اند، تغییر و تبدیل کنند.

محمداشرف غنی، رئیس جمهور در این باره گفته است که «پست‌های دولتی میراثی نیست و فرماندهان به سطح ولسوالی‌ها باید با مردم در تماس باشند و افراد صادق و خدمتگار وطن و مردم در این پست‌ها گماشته شوند.»

آقای غنی به مسئولان امنیتی زابل دستور داده که در بخش پوشش امنیتی در ولسوالی‌های شملزی، نوبهار، اتغر، سیوری، ارغنداب، دای‌چوپان و میزان توجه بیشتر داشته باشند تا از بدترین‌شدن وضعیت امنیتی در این ولسوالی‌ها جلوگیری شود.

رئیس جمهور غنی، با رئیس و اعضای شورای ولایتی زابل نیز دیدار کرده است. آقای غنی در این دیدار نیز گفته است که آن شمار ولسوالانی که مدت زیادی را در پست‌های‌شان گذشتانده‌اند نیز تغییر و تبدیل می‌شوند.

رئیس جمهور هم‌چنان  به مسئولان وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله هدایت داده تا پلان استراتیژیک امنیتی ولایت زابل را آماده سازند و در آن تمامی چالش‌ها، وضعیت امنیتی و مشکلات این ولایت در عرصه‌های ساختاری، تشکیلاتی و کمبود تجهیزات را بگنجانند.

آقای غنی از مسئولان نهادهای امنیتی خواسته که در این پلان تهدیداتی را که متوجه این ولایت است نیز بگنجانند و راه‌حل‌های آن را در نظر گیرند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com