کشته شدن چندین تن از نیروهای امنیتی در غرب کشور

0

در حمله‌های گروه طالبان بر ولسوالی پشتون‌زرغون هرات و شهر فراه ۱۰ سرباز نظم عامه و ۸ پولیس ملی جان باختند.

یک منبع معتبر محلی در هرات می‌گوید، شب گذشته شماری از طالبان به شمول افراد قطعۀ سرخ این گروه بر پاسگاه نظم عامه در منطقۀ «مارآباد» ولسوالی پشتون‌زرغون، حمله کردند.

به گفتۀ منبع، در این حمله ۱۰ سرباز نظم عامه جان باختند و طالبان این پاسگاه را تصرف کردند. این منبع گفته است که طالبان از ولایت‌های فراه، بادغیس و ولسوالی‌های هرات به پشتون‌زرغون، گردآمده‌اند.

باشنده‌گان ولسوالی پشتون‌زرغون نیز این حمله را تأیید می‌کنند، اما مسئولان امنیتی در هرات از ابراز نظر در این باره خودداری کردند. طالبان تاکنون در بارۀ این خبر چیزی نگفته‌اند.

از سوی‌دیگر مسئولان شورای ولایتی فراه از کشته‌شدن ۸ پولیس و تصرف یک پاسگاه در شهر فراه خبر می‌دهند. شاه‌محمود نعیمی، معاون شورای ولایتی فراه می‌گوید، در این رویداد ۲ پولیس دیگر زخمی و ۲ پولیس اسیر شده‌اند.

به گفتۀ او، این پاسگاه در روستای «دهک» در دروازۀ ورودی شهر فراه موقعیت دارد. معاون شورای ولایتی فراه از افزایش حمله‌های طالبان بر این ولایت و عدم کمک‌رسانی به نیروهای امنیتی انتقاد می‌کند.

محب‌الله محب، سخنگوی پولیس فراه با تأیید این خبر می‌گوید که در این حمله ۴ پولیس جان باختند و ۲ تن دیگر زخم برداشته‌اند. وی افزود، در این درگیری ۲ طالب نیز کشته و ۴ تن دیگر زخمی شده‌اند.

طالبان با نشر تصاویری از تصرف این پاسگاه، گفته‌اند که در این حمله شماری از نیروهای امنیتی کشته شدند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com