تکمیلی ؛ جزییات حمله مخالفین مسلح به لوژستیک وزارت دفاع

0

منابع  می‌گویند که ریاست لوژستیک وزارت دفاع ملی هدف حمله قرار گرفته است. بر بنیاد گفته‌های منابع، حمله تهاجمی بوده و درگیری شدیداً شنیده می‌شود.

گواهان رویداد می‌گویند، صدای شلیک و پرتاب هاوان از محل شنیده می‌شود. مسئولان در فدراسیون فوتبال افغانستان نیز می‌گویند که در نتیجۀ انفجار نخست، شماری از ورزشکاران نیز زخم برداشته‌اند.

مسئولیت این رویداد را تاکنون گروهی بر عهده نگرفته است.

انفجار نیرومندی حوالی ساعت ۹ صبح امروز دوشنبه یکم ژوئیه ۲۰۱۹، در شهر کابل پایتخت افغانستان رخ داد.  وزارت امور داخله افغانستان با تایید این رویداد گفته است که این انفجار در ساحه «پل محمود خان» در ناحیه دوم شهر کابل به وقوع پیوسته است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان به روزنامه هشت صبح گفته است که انفجار ناشی از یک موتر بمب‌گذاری‌شده بوده است.

به گفته رحیمی، به دنبال این انفجار، چند مهاجم مسلح وارد یک ساختمان در نزدیکی محل رویداد شده‌اند و به درگیری با نیروهای امنیتی پرداختند.

او گفت که نیروهای قطعات ویژه پولیس به محل رویداد رسیده‌اند و به زودی مهاجمان را از پای در خواهند آورد.

توحید شکوهمند، معاون سخنگوی وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان تایید کرد، تاکنون ۵۳ زخمی ناشی از حمله امروز شهر کابل به شفاخانه‌ها منتقل شدند و این آمار ابتدایی است و احتمال افزایش قربانیان این رویداد وجود دارد.

راه‌های منتهی به محل رویداد توسط پولیس کابل مسدود شده است. پولیس کابل می‌گوید که انفجار در نزدیکی ساختمان «گل‌بهار تاور» صورت گرفته است.

در نزدیکی این ساختمان بعضی از ادارات دولتی از جمله فدراسیون ملی فوتبال و اداره لوژیستکی وزارت دفاع ملی افغانستان موقعیت دارد.

تا هنوز ۳۵ کشته و ۷۰ زخمی به شفاخانه‌ها (بیمارستان) انتقال داده شدند که کودکان و دانش آموزان مکتب (مدرسه) نیز شامل زخمیان این رویداد اند.

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com