ولسوال اوبه هرات در خطر سقوط

0

رحیم‌الدین سرورزی، ولسوال اوبۀ هرات می‌گوید، از دیروز به این‌سو، ۴۰۰ طالب به شمول قطعۀ سرخ این گروه از ولایت‌های فراه، بادغیس و ولسوالی‌های هرات به این ولسوالی آمده اند.

به گفتۀ او، طالبان تلاش دارند که با راه اندازی یک حملۀ تهاجمی، ولسوالی‌های اوبه، چشت و پشتون زرغون را تصرف کنند.

ولسوال اوبه می‌گوید، هر چند نیروهای امنیتی در این ولسوالی حضور دارند، اما شمار آنان در مقایسه با افراد طالبان کم است.آقای سرورزی می‌افزاید، با آن که از ادارۀ محلی هرات درخواست کمک کرده اند، اما تاکنون نیروی کمکی به آنان نرسیده است.

اعضای شورای ولایتی هرات نیز از حملات تهاجمی طالبان بر ولسوالی‌های اوبه، چشت، گلران، کشک‌کهنه،  فارسی شیندند، زاول و پشتون زرغون این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند.

آنان از حکومت می‌خواهند که توجۀ بیشتری به وضعیت امنیتی ولسوالی‌های این ولایت کند.

جیلانی‌فرهاد، سخنگوی والی هرات کم بود تشکیلات نیروهای امنیتی را ازعلت‌های تحرکات طالبان در شماری از ولسوالی‌های این ولایت می‌داند.

سخنگوی والی هرات می‌گوید، در نشست امروزی شورای نظامی این ولایت اوضاع امنیتی تمام ولسوالی‌ها بررسی شد و در صورت نیاز، نیروهای کمکی به ولسوالی‌ها فرستاده خواهد شد.

آگاهان نظامی در هرات به این باورند که طالبان هم زمان با پیش‌برد گفت‌وگوهای صلح تلاش می‌کنند که در مناطق امن کشور به ویژه هرات، تحرکات بیشتری داشته باشند تا در این گفت‌وگوها امتیاز بیشتری بدست آوردند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com