واکنش سفارت ایران در پیوند به گفته‌های وزیر خارجه امریکا در کابل

0

سفارت ایران در کابل، در اعلامیه‌ی امروز در واکنش به گفته‌های مایک پمپیو، وزیر خارجه امریکا، می‌گوید که صلح خواست عمومی شهروندان افغانستان است و هر ساز و کاری برای تحقق این آرزوی دیرینه افغان‌ها که مورد پذیرش حکومت و سیاستگران افغان باشد حمایت همه جانبه می‌کند.

در این اعلامیه آمده است که وزیر امورخارجه آمریکا در سفر اش به کابل در مورد تلاش ایران برای برهم زدن روند گفت‌وگوهای صلح افغانستان، گفته هایی داشته است که در پیوند به این گفته‌ها، سفارت ایران در کابل می‌خواهد بعضی موارد را روشن بسازد.

این اعلامیه افزوده است، از آن‌جایی‌ که کشورهای ایران و افغانستان باهم همسایه اند و مرز طولانی مشترکی با یکدیگر دارند، ایران همواره حامی صلح در افغانستان بوده است.

همچنان در این اعلامیه آمده است: «سیاست جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تاکنون بر عدم تسری اختلافات خود با دیگر کشورها در محیط داخلی افغانستان بوده و امیدوار است که دیگر کنشگران نیز به این اصل وفادار باشند.»

این در حالی است که وزیر خارجه امریکا شام دیروز در یک سفر از پیش اعلام ناشده وارد کابل شد این دیدار وزیر خارجه امریکا در حالی از کابل صورت گرفت که قرار است دور هفتم گفتگوهای صلح میان نماینده‌گان امریکا و طالبان در شهر دوحه قطر برگزار شود، گفتگوهایی که حساس و امیدوار کننده برای صلح افغانستان گفته می‌شود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com