رفع تهدیدات علیه مکاتب در تخار

0

وزارت معارف از باز شدن دوازده باب مکتب دختران و پسرانه در ولسوالی اشکمش ولایت تخار بر روی دانش‌آموزان خبر داده است. وزارت معارف می‌افزاید که این مکاتب اخیراً به دلیل تهدیدهای امنیتی مسدود شده بودند.

نوریه نزهت سخنگوی وزارت معارف می‌گوید: با باز شدن دروازه‌های مکاتب یادشده زمینه‌ی فراگیری تعلیم و تربیه برای ۷۵۸۶ دانش‌آموز از جمله ۲۲۰۱ دانش‌آموز دختر مساعد شده است.

در همین‌حال، لیسه صدبرگان و مکتب متوسطه یکه‌باغ در مرکز ولسوالی نمک‌آب این ولایت، بدلیل گسترش ناامنی و فراری شدن خانواده‌های دانش‌آموزان به صورت موقت به شهر تالقان مرکز ولایت تخار انتقال داده شده و برای دانش‌آموزان فراری زمینه‌ی ارایه خدمات موقت تعلیمی در زیر خیمه‌ها فراهم گردیده است.

با این‌حال، سخنگوی وزارت معارف از تمامی طرف‌های درگیر در جنگ خواسته تا در جریان درگیری‌ها به مکاتب، آموزگاران و دانش‌آموزان آسیب وارد نکنند.

این در حالیست که در جریان سال گذشته‌ی خورشیدی، وزارت معارف موفق شده است تا دروازه‌های بیش از ۳۵۰ مکتب مسدود شده را بر روی دانش‌آموزان باز کند.

در حال حاضر بیش از چهارصد باب مکتب در سراسر کشور به علت ناامنی‌ها بسته است اما وزارت معارف تاکید کرده که این مکاتب را در نتیجه همکاری شهروندان، بزرگان ومتنفذین قومی و علمای دین بازگشایی می‌کند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com