قاچاق اطفال از ولایت سرپل برای آموزش انتحاری در پاکستان

0

مسئولان محلی سرپل می‌گویند، گروه طالبان کودکان این ولایت را برای آموزش حملات انتحاری و افراط گرایی به پاکستان قاچاق می‌کنند و از هیچ ظلم و ستمی بر مردم دریغ نمی‌کنند.

مطابق معلوماتی‌ که از ولسوالی‌های سرپل گردآوری شده، در حال حاضر‌۱۵۰ کودک از سوی طالبان به شماری از مدرسه‌های دینی پاکستان‌ فرستاده شده و تحت آموزش‌ قرار دارند. شماری هم پس از ختم دوره‌های آموزشی به ولایت‌های سرپل، جوزجان و فاریاب برگشته اند.

بر بنیاد این معلومات که به آن دست یافته، شماری از این افراد در این ولایت‌ها زیر نظر جنرالان متقاعد پاکستانی مصروف آموزش حملات انفجاری‌، ماینسازی و افراط گرایی به کودکان هستند.

عبدالقادر آشنا، والی سرپل نیز تأیید می‌کند که گروه طالبان از هیچ ظلم و ستمی بر مردم دریغ نکرده و کودکان را برای آموزش حملات انتحاری و انفجاری به پاکستان قاچاق می‌کنند.

سید اسدالله دانش، معاون شورای ولایتی سرپل می‌گوید، در ساحۀ زیر کنترل طالبان و دولت مدارس دینی فعال است و این مدرسه‌ها طالب تولید می‌کنند.

به گفتۀ او، دولت بر مدرسه‌های دینی نظارت و کنترل ندارد و بیشتر ملاهای تحصیل کردۀ پاکستان، به کودکان افراطیت آموزش می‌دهند.

شماری از باشنده‌گان سرپل با نگرانی از فعالیت گستردۀ گروه طالبان و اعزام کودکان به پاکستان می‌گویند ، اگر جلو این‌گونه فعالیت‌ها در این ولایت گرفته نشود، وضعیت شمال دگرگون خواهد شد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com