نقص حقوق مسلمانان در هند

0

هند گزارش سالانه وزارت خارجۀ ایالات متحده مبنی بر ناکامی آن کشور در جلوگیری از خشونت ها علیه مسلمانان را رد کرد.

گزارش تازۀ وزارت خارجۀ ایالات متحده که روز جمعه ۳۱ جوزا ۲۱ جون نشر شد، ناتوانی حکومت هند در محدود کردن حملات خشونت بار به اقلیت مسلمان در آن کشور را زیر سوال برده است.

راویش کمار، سخنگوی وزارت خارجۀ هند در یک اعلامیه گفته است: هند بر اعتبار سیکولار خود می‌بالد و از این کشور به عنوان بزرگترین دموکراسی یاد شده و یک جامعه همه پذیر با تعهد دیرینه به تحمل و همه گرایی دارد.

گزارش وزارت خارجۀ ایالات متحده همچنان حاکی است که برخی از مقام‌های بلند رتبه حزب حاکم نرندرا مودی، صدر اعظم هند، سال گذشته در مقابل اقلیت های دینی سخنرانی‌های تحریک آمیز داشتند.

آقای کمار اما گفته است که قانون اساسی هند حقوق بنیادی و آزادی ادیان تمامی شهروندان آن کشور، به شمول مسلمانان، را تامین می‌کند. او افزود که مسلمانان ۱۴ در صد نفوس ۱.۳ میلیاردی هند را تشکیل می‌دهند.

آقای کمار گفت: ما هیچ نیازی نمی‌بینم که یک نهاد خارجی در مورد وضعیت حقوق شهروندان ما که در قانون اساسی محفوظ است، تعیین تکیلف کند. وزارت خارجۀ ایالات متحده حملات بر اقلیت ها در هند را نظارت کرده است.

بر اساس این گزارش، گروه های جنایتکار و تندرو هندو در تمام سال بر اقلیت ها، به ویژه مسلمانان حملات را انجام داده اند. شایعاتی نیز وجود دارد که قربانیان این حملات افرادی بوده اند که کار و بار گوشت گاو می‌کردند; حیوانی که هندو ها به آن عقیده مذهبی داشته و آنرا می‌پرستند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com