نامه فوق‌العاده ترمپ به رهبر کره شمالی

0

کره شمالی می‌گوید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، به کیم جونگ‌اون نامه فرستاده و رهبر کره شمالی از متحوای این نامه «خرسند شده‌است» کاخ سفید ارسال نامه به کیم را تائید نکرده‌است.

مذاکرات اتمی بین آمریکا و کره شمالی که در سال پیش در سنگاپور و در جریان دیدار تاریخی رهبران دو کشور روند تازه‌ای به خود گرفت، در حال حاضر بدون پیشرفت خاصی متوقف شده‌است. ترامپ و کیم نتوانستند در جریان دومین دیدار خود در هانوی، به توافق مکتوبی دست یابند.

اظهارات، گزارش‌ها و تحلیل‌های مختلف حاکی‌ست آمریکا خواستار پاکسازی کامل کره شمالی از تسلیحات هسته‌ای و سپس برچیده‌شدن تحریم‌های گسترده علیه آن کشور است. اما پیونگ‌یانگ پنهان نمی‌کند که خواستار اقدامات گام به گام است و می‌خواهد پاکسازی اتمی در کنار رفع تحریم‌ها پی‌گیری شوند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی، موسوم به «خبرگزاری مرکزی کره» روز دوم تیر ماه گفته کیم جونگ‌اون «نامه‌ای شخصی از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده دریافت کرده‌است.

هرچند خود آقای کیم پیشتر برای آقای ترامپ نامه فرستاده بود، اما کاخ سفید آمریکا در حال حاضر ارسال نامه از سوی رئیس‌جمهوری ایالات متحده به رهبر کره شمالی را تائید نکرده‌است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی می‌گوید نامه «محتوای فوق‌العاده‌ای» دارد و «خرسندی» رهبر آن کشور را موجب شده‌است. کیم جونگ‌اون همچنین گفته است «به‌طور جدی در مورد محتوای جالب نامه خواهد اندیشید».

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com