ادامه تنش‌ و درگیری بر سر کرسی ریاست مجلس نمایندگان

0

شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان روز(چهارشنبه، ۲۹ جوزا) یکبار دیگر باهم درگیر شدند و جنجال آفریدند و به درگیری‌های فزیکی متوصل شدند.

بربنیاد تصمیم روز سه شنبه قرار بود مجلس نماینده‌گان در نشست روز چهارشنبه، تنها روی یک رأی جنجالی روند رأی‌دهی سری و یا علنی را برگزار کند تا سرنوشت کرسی ریاست مجلس روشن شود و تنش مجلس پایان یابد، اما مخالفت‌ها در برابر رأی گیری خاموش نشد و این روند بار دیگر به چالش کشانده شد.

این در حالی است که شمار شماری از اعضای مجلس می‌گویند که حضور آقای رحمانی در کرسی ریاست حق مسلم وی است، زیرا رأی اکثریت را با خود دارد و خواستار پایان تنش ها استند.

نیلوفر ابراهیمی، نماینده مردم بدخشان در مجلس می‌گوید: “حتی رئیس‌جمهور هم به رای یک قوم نیامده چرا این موضوع دامن زده می‌شود و اگر می‌خواهید که راه صلح را انتخاب کنید با اتفاق آرا کارت‌های سبز بلند کردید پس چرا نمی‌گذارید که این موضوع حل شود.”

حبیب افغان، نمایند کوچی‌ها درمجلس نماینده‌گان اظهار می‌دارد: “رحمانی را بیاورید به کرسی اش بشانید شما پشتون ها همت کنید وی را بیاورید و بعد نظریات تان را بدهید و دیگر اقوام را به جنگ نیایندازید و اگر رای سری می‌دهید سری بدهید و اگر رای علنی می‌دهید علنی بدهید به این موضوع پایان دهید.”

اما، پس از ساعت‌ها رایزنی، روند رأی‌دهی روی یک رأی نتیجه نداد، سپس شماری از نمایندگان از میررحمان رحمانی، رییس اعلام شده مجلس خواستند تا کرسی را احراز کند، و این با اعتراض شمار دیگر از نمایندگان رو به رو شد و منجر به درگیرهای فزیکی میان آنان گردید.

پس از این وضعیت تصاویر نشست به رسانه‌ها قطع شد وشماری از اعضای مجلس تالار را ترک کرده و گفتند که آقای رحمانی رییس مجلس است.

ضیاالدین ضیا، نماینده سمنگان در مجلس بیان می‌دارد: “نشستن آقای رحمانی به کرسی ریاست حق مسلم اش است، اما می‌خواهند که شکست شان را جبران کنند و جنجال دیگری را جور کردند.”

محمدعظیم محسنی، عضو مجلس نماینده‌گان نیز گفت:« یک مشت آدم‌ها را در این جا حکومت، قصداً میخواهد که پارلمان را به بن بست ادامه بدهد حکومت تشویق می‌کند این ها را.»

از سوی دیگر ارگ اتهام‌های مداخله در کار مجلس نماینده‌گان را رد می‌کند.

شماری از نگهبانان مجلس نماینده‌گان می‌گویند که در درگیری‌های امروز اعضای مجلس چندین تن از نگهبانان نیز لت و کوب شدند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com