اعتراض به بدرفتاری پولیس با شهروندان

0

پس از آن که ویدیوهایی از رفتار نادرست پولیس در رسانه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد، شماری از باشنده‌گان کابل علیه رفتارهای غیرقانونی پولیس کارزار فیس‌بوکی راه‌اندازی کردند.

این باشنده‌گان می‌گویند، حدود ۱۰۰ تن در این کارزار شامل‌اند و هدف این کارزار متوجه‌ساختن پولیس به رفتارهای غیرقانونی‌اش است. به گفتۀ آنان، سربازان پولیس به‌گونۀ درست آموزش نمی‌بینند، چون مسئولان پولیس پول آموزش سربازان را حیف‌و‌میل می‌کنند.

اعضای این کارزار می‌گویند، بارها شاهد آزارواذیت و رفتار غیرقانونی پولیس با مردم عادی بوده‌اند.

با تلاش‌های زیاد موفق نشدیم دیدگاه سخنگوی وزارت داخله را داشته باشیم، اما ذبیح‌الله ناظمی، رئیس تدریسات آکادمی پولیس می‌گوید، در آکادمی پولیس در کنار مضامین دیگر موضوعات حقوق بشری و رفتار درست با مردم نیز آموزش داده می‌شود.

اما به گفتۀ او، شماری از سربازان پولیس در درس‌های فشرده شرکت می‌کنند که این موضوع سبب می‌شود تا آنان نتوانند از برخی آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

کارزار فیس‌بوکی علیه رفتارهای نادرست پولیس در کابل با هشتگ «نه به بدرفتاری پولیس» در حالی آغاز شده که پیش از این گزارش‌هایی در پیوند به شکایت‌ها از رفتارهای نادرست پولیس با مردم در شاهراه‌ها نیز نشر شده بود، اما مسئولان وزارت  داخله تاکنون به این مشکل به‌گونۀ جدی رسیده‌گی نکرده‌اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com