ترور مسلحانه اعضای شورا ولایتی هرات توسط کامران علیزایی

0

روز شنبه ۲۵جوزادر نتیجۀ درگیری مسلحانه در داخل محوطه شورای ولایتی هرات،چندین نفر به شمول برخی از اعضای این شورا زخمی شده اند.

نجیب الله محبی، عضو شورای ولایتی هرات میگوید روز گذشته پس از یک مشاجره لفظی میان کامران علیزایی، رییس شورای ولایتی و غلام حبیب هاشمی، یکی از اعضای این شورا نگهبانان کامران علیزایی رئیس شورای ولایتی هرات بر سایر اعضای این شورا هجوم بردند و عبدالرحمان مرادی، وکیل‌احمد کرخی و نوراحمد حیدری؛ از اعضای شورای ولایتی هرات را با چندین تن دیگر زخمی کرده اند.

محبی افزود این در گیری پس از آن انجام شد که اعضای شورای ولایتی با اکثریت آرا فیصله کردند که تصمیم دستگیری مبنی بر پیگرد کامران علیزایی رییس شورای ولایتی هرات باید عملی شود اما کامران علیزایی مانع شده و دستور حمله به نمایندگان شورای ولایتی را صادر کرد که در نتیجه ۵ تن به شمول سه نماینده زخمی شدند.

 

 

نور احمد حیدری، عضو دیگر شورای ولایتی هرات که در این درگیری زخمی شده ادعا کرد که نگهبانان آقای علیزایی، بر غلام ‌حبیب هاشمی، عبدالرحمان مرادی، وکیل ‌احمد کروخی و احمد سردار بهادری حمله کرده و آنان در این درگیری زخمی شده اند.

این در حالی است که چندی پیش علیزایی به جرم سوء استقاده از صلاحیت‌های وظیفوی به دو سال‌وشش ماه حبس محکوم شد.

به دنبال این قضیه بلافاصله دادستانی کل حکم بازداشت، ممنوع‌الخروجی و تعلیق وظیفۀ رییس شورای ولایتی هرات را صادر کرد. اما او به جای این‌ که دستگیر شود، دو روز بعد به کابل آمد و مهمانِ ارگ شد.

عیلزایی در فاصلۀ دو روز پس از دیدار با رییس جمهور، مجدداً در دفترش حاضر شد و در صحبتی با رسانه‌ها حکمِ ممنوع‌الخروجی و تعلیق وظیفه‌اش را ملغا اعلام کرد.

همچنان وی متهم است که در سال‌های گذشته، پیوسته در تجارت مواد مخدر در غرب افغانستان فعال بوده و ثروت هنگفت‌اش را از راه قاچاق مواد مخدر به دست آورده است.

ولسوالی کهسان در هرات از نقاط مرزی کشور با ایران و ترکمنستان، از مناطق اصلی نفوذ اوست.

آگاهان سیاسی اعتقاد دارند که رییس جمهور غنی برای پیروزی در انتخابات آینده به چنین افرادی نیازمند است به همین دلیل از اعمال قانون در برابر این افراد جلوگیری می کند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com