دیدار رئیس‌جمهور غنی با رئیس‌جمهور ایران

0

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان قبل از عزیمت به کابل، عصر روز جمعه ۲۴جوزا با داکتر حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در بیشکیک دیدار کرد.

در این دیدار سران دو کشور در خصوص گسترش همکاری های افغانستان و ایران، اجماع منطقوی در زمینه صلح افغانستان، پروسه صلح به محوریت دولت افغانستان و تفاهم منطقوی بحث و تبادل نظر نمودند و همچنان بر تسریع کار کمیته‌های مشترک دو کشور تاکید کردند.

رئیس‌جمهور روحانی گفت که مناسبات دوستانه ما بر منافع ملت ها و دولت‌های دو کشور، اصول بین‌المللی و دولت با دولت استوار است. وی افزود که ایران در محوریت دولت افغانستان به هرگونه کمک در پروسه صلح آماده می باشد.

روحانی در رابطه به مشکل قاچاق مواد مخدر گفت که در این خصوص با حکومت افغانستان مشترکا خواهد کرد. وی افزود بندر چابهار از نگاه اقتصادی برای ایران، افغانستان و هند مهم می باشد و برای انکشاف آن کار مشترک خواهیم کرد.

در مقابل رئیس جمهور غنی از آمادگی ایران برای همکاری در پروسه صلح افغانستان، از رئیس‌جمهور آن کشور تشکر کرده، گفت که در این عرصه به هماهنگی مشترک و انسجام تمام کشورها نیاز است.

رئیس‌جمهور کشور خاطرنشان کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در کنار مبارزه با گروه های تروریستی، برای جلوگیری از قاچاق و پروسس مواد مخدر اقداماتی را انجام داده اند و در این عرصه عملیات ها ادامه خواهد داشت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com