تخریب پروژه های عام المنفعه توسط طالبان

0

طالبان در فاریاب ، خلاف فرمان رهبر ارشد شان ملا هبت الله آخُند عمل کرده سرک عامه را با اسکواتور تخریب کردند.

تصاویری که تازه از سوی مسافرین مسیر میمنه – مزار به رسانه ها رسیده نشان میدهد که بخش های از سرک شاهراه نمبر یک در قریه اسلام قلعه ولسوالی شیرین تگاب ، به هدایت طالبان حفاری شده است.

ساکنان محل که از بیم طالبان نمیخواهند نام شان را فاش کنند تائید میکنند که طالبان نیمه شب جمعه ۲۵جوزا۱۳۹۸،با استفاده از اسکواتور سرک اسفالت را از ۳ قسمت به شکل عرضی حفاری کردند . این ساکنان می گوید تا هنوز از نزدیک ندیده اند که این حفاری به چه پیمانه بوده است.

در همین حال یکی از طالبان در شیرین تگاب امروز شنبه۲۶ جوزا ۱۳۹۸ می گوید ، نظر به اطلاعاتی که از عبور قطار نظامی برایشان رسید ، از فرماندهان شان دستور داده شد تا سرک را قطع کننده و این کندن کاری را باز هم ادامه میدهند تا اینکه به قطار نظامی اجازه عبور به میمنه و یا برعکس آن را ندهند . به گفته وی این حفاری به شکل عرضی تا نیم از سرک صورت گرفته و برای عبور یک موتر از آن جا مانده اند.

همچنان یک دیگر از فرماندهان طالبان می گوید از یکسال به اینسو چند بار برایشان فرمان تخریب سرک برای ممانعت از عبور قطار ها داده شد ولی به دلیل اینکه مردم مانع این کار شدند ، طالبان بخش های از سرک را با ریختن سنگ های بزرگ بروی تانک های نظامی مسدودکرده بودند.

سرک شاهراه نمبر یک و نمبر دو در فاریاب ، از پروژه های بنیادی نظام ۱۸ ساله اخیر رای فاریاب محسوب میشد که ۷ سال قبل توسط حامد کرزی رئیس جمهوروقت در شهر اندخوی افتتاح گردید.

تا اکنون در اثر حملات جنگ های اخیر به ویژه ماینگذاری ها و همچنان سیلاب های موسومی ، تخمین به ۵۰ در صد از شاهراه نمبر یک و ۳۰ در صد از شاهراه نمبر ۲ در فاریاب ، تخریب گردیده است .

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com