حرکت چند ده هزار طالب برای فتح شمال کشور

0

جنرال عبدالرشید دوستم رهبر ازبیک‌های افغانستان و معاون نخست ریاست جمهوری این کشور چهارشنبه ۱۲ ژوئن در نشستی در جوزجان گفت که بربنیاد اطلاعات او، ۳۰هزار طالب وارد شمال افغانستان می‌شود.

عبدالرشید دوستم در این نشست گفت، قطعۀ سرخ ۳۰هزار نفری طالبان با ۵۰ عراده موتر مملو از مواد انفجاری و واسکت‌های انتحاری وارد شمال افغانستان می‌شود.

معاون نخست ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرد که در برابر تشدید ناامنی‌ها در شمال این کشور بی‌تفاوت نخواهد ماند وی هشدار داد که اگر فشارها بر ولایت‌های شمال افغانستان بیشتر از این افزایش یابد، در کنار فرمانده پولیس جوزجان می‌ایستد و با طالبان وارد جنگ می‌شود.

شماری از باشنده‌گان جوزجان نیز گفته‌اند که گروه طالبان فعالیت خود را در ۹ ولسوالی این ولایت گسترش داده و راه‌های شماری از ولسوالی‌ها را به مرکز جوزجان بسته‌اند.

اخیرا ولایات شمالی افغانستان که از مناطق امن این کشور حساب می‌شد، ناامن شده است، گروه طالبان حملات‌شان را در ولایات شمالی این کشور نیز افزایش داده‌اند.

منابع آگاه در ارگ ریاست جمهوری تنش های اخیر سیاسی در کشور را مسبب این موضوع دانسته و می گویند نیروهای امنیتی به دستور ارگان های حکومت اشرف غنی از مقابله با طالبان منع شده است.

اشرف غنی تلاش دارد احزاب و متنفذین شمال کشور را درگیر جنگ طولانی با طالبان کرده و زمینه های مخالف با ادامه دوره دوم ریاست جمهوری خود را در این ساحات تضعیف نماید

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com